logo

Vánoční adventní trhy 2023

vánoční vídeň trhy

Vánoční trhy jsou velmi oblíbené. Rádi je navštěvují jak mladší, tak i starší návštěvníci. Krásná vánoční atmosféra s vůni perníku a grogu - tak můžeme jednoduše popsat vánoční trhy.

V každém větším městě jsou zpravidla vánoční trhy, kterým předchází rozsvícení vánočního stromu. Hlavně jsou všude nazdobená náměstí s rozsvíceným vánočním stromem... Překrásná atmosféra, kterou si můžeme užít pouze jednou za rok a to na Vánoce.

Největší trhy u nás jsou v Praze na Staroměstském náměstí a pak v Brně na náměstí Svobody. V zahraničí jsou trhy mnohem větší než u nás, tak je můžete také navštívit a podívat se, jaké je mají jinde.

Aktuálně čekáme na nová data.

Kupte na trzích dárky nebo maličkosti pro svou rodinu, která z nich bude mít radost. Dále na trzích můžete koupit vánoční ozdoby, dárky, ochutnat slaďoučké trdelníky, cukroví, pečené kaštany, bramboráčky, pečené klobásky, svařák, ryby, stromky atd., vše ale záleží na trzích, které se konají ve vašem městě.

Podívejte se na data vánočních trhů ve vybraných městech na letošní rok, postupně je aktualizujeme a občas sem doplníme i další.

Kvůli stavu ohledně koronaviru není jisté, jak to všechno dopadne a jestli se jarmarky letos budou konat. Situace se může změnit ze dne na den, proto informace uvedené na těchto stránkách nemusí být již platné. Minulý rok některá města na poslední chvíli ohlásila, že budou mít určitá omezení nebo je dokonce zrušila.

Od pátku 26. listopadu '21 byl vyhlášen nouzový stav po dobu 30 dní a dochází ke zpřísnění opatření od 18:00 hodin. Během něj se nesmějí konat adventní trhy s výjimkou prodeje kaprů a stromků.

Pokud zde naleznete chybu nebo nepřesnost, prosím, kontaktujte nás.