logo

Vánoční trhy ve Vídni: Užijte si vánoční Vídeň

vánoční vídeň trhy

Již za chvíli můžete navštívit jedny z nejvýznamnějších trhů v Evropě. Jedná se totiž o vánoční trhy ve Vídni. Určitě tam také plánujete zavítat, tak si přečtěte, kdy a kde se přesně konají. Vánoční Vídeň je kouzelná, proto ten, kdo má možnost, by si je rozhodně neměl nechat ujít.

Ve Vídni se nachází několik trhů, mezi největší patří trhy před radnicí a u zámku Schönbrunn a Belveder. Každý rok vánoční Vídeň navštíví několik miliónů lidí z Rakouska a různých koutů světa, aby návštěvníci nasáli tu skvělou vánoční atmosféru.

✅ Christkindlmarkt na Radničním náměstí

Největší vídeňské trhy jsou na náměstí Rathausplatz, kde se nachází každý rok kolem 150 stánků, vysoký vánoční strom a tradiční výzdoba. K tomu navíc se tam můžete příjemně občerstvit - čekají tam na vás pečené kaštany, punč (mnoho zajímavých druhů), štrúdl, perníčky, trhanec, zákusky, klobásy nebo bramboráky.

Dále nechybějí ani dekorační předměty, výrobky s vánočními motivy z keramiky, kůže i skla. Pro děti je připraven kolotoč a další zábavný program. Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen první nebo druhý den trhů.

Letos se vánoční trhy konají od 11. 11. do 26. 12. 2023.
Otevřeno bude každý den 10:00 - 22:00, 24. 12. jen do 19:00.

✅ Trhy před zámkem Schönbrunn

Mezi další významné vánoční trhy se řadí i ty před zámkem Schönbrunn na nádvoří Ehrenhof. Romantická atmosféra je spojena společně s tou sváteční a vytváří tak nezapomenutelný zážitek. Kromě tradičního občerstvení si můžete koupit tradiční a ručně vyráběné výrobky. Po vánočních začínají hned novoroční trhy.

Vánoční trhy se konají od 18. 11. do 4. 1. 2024.
Otevřeno bude vždy od 10:00 do 21:00, 24. 12. bude provoz zkrácen do 16:00.
Novoroční trhy začínají 25. 12. a končí 4. ledna.
Každý den bude otevřeno od 10:00 do 18:00.

✅ Adventní trhy před zámkem Belveder

Taktéž tyto trhy se konají před zámkem a tak se tam prolíná vánoční atmosféra s dobovou. Zakoupíte tam různé druhy občerstvení, rukodělné výrobky a můžete mrknout na zajímavý program.

Letos tyto trhy začnou 17. 11. a skončí 23. 12. 2023.
Otevřeno bude PO - PÁ 11:00 - 21:00, SO - NE 10:00 - 21:00
24. 12. 11:00 - 16:00.

Nově se koná rovněž novoroční jarmark, který se koná od 26. prosince do 31. prosince s otevírací dobou od 11:00 do 19:00 a 31. prosince do 18:00.

✅ Další trhy ve Vídni

Ve Vídni se nacházejí i další vánoční trhy, najdete je u kostela Karlskirche, na náměstí Marie Terezie, u staré nemocnice Altes, na Spittelbergu, na Freyungu, v Prateru, atd.

Každý si zaručeně vybere, kam se na trhy podívá. Důležité je nezapomenout na dostatek hotovosti, fotoaparát a dostatečně prázdný žaludek. Také se připravte na velké množství lidí, kteří budou pořád všude okolo neustále něco fotit.

Jak se dostat na trhy do Vídně?

Vídeň je velmi dobře dostupná, protože se jedná o hlavní město sousedního Rakouska. Můžete tam jet autem, vlakem, autobusem nebo koupit i vánoční zájezd přímo na trhy.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


✅ Adventní zájezdy na trhy

Mezi oblíbené způsoby, jak se můžete dostat přímo na vánoční trhy, jsou zájezdy. Zájezdy trvají buď jeden den, nebo dva a více dní s přespáním v hotelu. Právě ty jednodenní jsou velmi vyhledávané, protože jsou velice levné. Výhodou je, že s vámi jede rovněž průvodce, je dostatek času na nákupy, na krátkou prohlídku Vídně a můžete si na trzích dát i punč (recept). Cena zájezdů je různá, záleží na tom, z jakého města vyjíždíte, ale je to zpravidla pár stovek.

Autem

Také autem se do Vídně snadno dostanete. Cesta je tam příjemná, ač vyjíždíte z různých částí republiky. Nevýhodou je to, že v centru Vídně téměř nikde nezaparkujete. Je lepší zaparkovat někde na okraji a na místo dopravit se metrem. Dalším mínusem je skutečnost, že si řidič nemůže dopřát výborný punč a další drinky.

Autobusem

Do Vídně jezdí pravidelně autobusy a to i několikrát denně, takže se tam můžete snadno dopravit. Na trhy se dostanete pěšky nebo pomocí městské dopravy.

Vlakem

Vlakem se tam rovněž dostanete rychle a pohodlně, do Vídně jezdí celkem hodně spojů, tak se na ně dopravíte za pár stovek.