logo

Vánoční a adventní trhy Kolín 2018

/media/images/kolin.jpg

Za chvíli už tady máme opět Vánoce, se kterými je spojeno pečení cukroví, nákup dárků a návštěva vánočních trhů. Téměř v každém městě najdeme vánoční trhy, které trvají několik týdnů nebo dnů. Ta poslední jmenovaná možnost je zrovna případ Kolína, ve kterém trvají vánoční i adventní trhy pouh4 dny. To ale přece vůbec nevadí, za tu dobu se dá toho stihnout opravdu hodně a můžete si skvěle užit tuto skvělou atmosféru.

Nejenže po celém městě najdete vánoční výzdobu, ale i rovnou v listopadu a prosinci se můžete těšit na tři velké vánoční akce, které zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Víte, co je všechno připraveno?


Adventní trh

V Kolíně se koná na konci listopadu nebo prosince (zatím datum nebylo zveřejněno) adventní řemeslný jarmark a to na Karlově náměstí. Na náměstí budou připraveny stánky, ve kterých najdete velmi mnoho zajímavého vánočního i nevánočního zboží. Trh začíná v 9:00 a skončí v 17:00. Opět se můžete těšit, že si tento den užijete, nakoupíte zajímavé položky a něco dobrého k jídlu.

Rozsvícení stromu v Kolíně

Již na první adventní neděli, která letos vychází na 2. prosince, bude na Karlově náměstí slavnostně rozsvícen vánoční strom. Také na něj se dojděte podívat, ať se můžete podívat na velký nazdobený strom. Tato akce proběhne někdy odpoledne.

Navíc se můžete podívat na živý betlém, tradice, spirituál kvintet. Během rozsvícení stromu pan farář zapálí první adventní svíčku.

Vánoční trhy

Dále si Kolín připravil i vánoční trhy, které se konají od středy 12. prosince do soboty 15. prosince 2018. Opět se trh uskuteční na Karlově náměstí, kde bude svítit krásný vánoční strom a také tam najdete mnoho stánků s originálním vánočním sortimentem a občerstvením, kde si zajisté každý vybere. Akce bude probíhat od devíti hodin ráno do šesti večer. Zajděte se tam podívat, ochutnejte výborné pokrmy a užijte si tradiční atmosféru.

Během prosince se můžete těšit na zpívání koled, zapálení svíček, koncerty a další zajímavé akce.

Na prodej se informujte

Pokud chcete na trhu prodávat, informujte se dostatečně dopředu na úřadě nebo informačním centru na podmínky prodeje. Tak jako vždy, je nutné se zeptat dostatečně dopředu, protože počet míst je omezen.

Líbí se vám, co všechno je v Kolíně na Vánoce připraveno?