logo

Nádherné vánoční trhy v Bratislavě

vánoční trhy bratislava

Letošní advent začíná začátkem prosince a my se tak můžeme těšit na období, které je plné vůně svařeného vína, punče, čokolády nebo trdelníků. K tomu se rovněž připojí skvělá atmosféra a můžete si opravdu výborně užít oblíbený advent.

Pokud se chystáte navštívit vánoční trhy v Bratislavě, vychutnáte si i zde dokonalé vůně, chutě a atmosféru, která je zde vždy všudypřítomná. Víte, kdy se vlastně konají?

✅ Kde se konají vánoční trhy?

Vánoční trhy v Bratislavě najdete na vícero místech. Ty největší se nacházejí na dvou náměstích a to na Hlavním a Františkánském. Na letošní rok je začátek trhů naplánován na několik dní před začátkem adventu a to 23. 11. a končí den před Štědrým dnem 23. 12. 2023.

Tato akce se koná od 23. listopadu do 23. prosince.

Podívejte se na desítky stánků (letos zhruba 100), ve kterých vám nabídnou občerstvení (kuřecí v žemli, kachna se zelím, lokše s různými náplněmi, klobásy, rybí speciality, pagáče, punč, medoviny, štrúdl, jablka v karamelu, dezerty atd.), vánoční produkty (dekorace, ozdoby, svíčky, věnce atd.), dárky, starožitnosti a řemeslné výrobky.

Koupíte zde také kapry, stromky a další speciality. Z tak velkého množství si určitě také vy mnoho věcí nakoupíte. Vždy zde najdete pestrý výběr prodejců se zbožím, aby návštěvníky zaujali a nenudili na vánočních trzích.

Dále je připraven zajímavý kulturní program. Na jevišti vystoupí různí zpěváci, pěvecké sbory, folklórní soubory a zajímavá čísla dalších interpretů. Opět se ani tady nudit nebudete.

✅ První den těšte se na strom

Navíc první nebo druhý den vánočních trhů bude rozsvícen vánoční strom na Hlavním náměstí. Tato oblíbená akce se bude konat někdy pozdě odpoledne.

Zabruslete si na kluzišti

Před Národním divadlem vyroste velké kluziště se stříbrným stromem. Brusle se dají zapůjčit za poplatek nebo můžete bruslit i na svých za drobný poplatek. K tomu zde budou hrát koledy a hned vedle kluziště jsou umístěny stánky s dobrým jídlem a pitím.

✅ Trhy jsou také na výstavišti

Vánoční trhy můžete navštívit také na výstavišti Incheba Expo Bratislava. Ty zde začínají 1. prosince a končí až 17. prosince. Letos je to 34. prodejní výstava. Na tři stovky vystavovatelů se zajímavými artikly se budou účastnit akce, jež se nazývá Dni Vianoc. Také zde se můžete podívat a koupit zajímavé věci, které u nás již nedostanete.

Tato akce se koná od 1. prosince do 17. prosince.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Pořádají se i zájezdy

Pokud se vám nechce jet do Bratislavy vlakem nebo autem, můžete jet autobusem nebo rovnou zaplatit si zájezd. Cestovní kanceláře pořádají jednodenní nebo vícedenní zájezdy z různých měst (např. z Prahy, Olomouce, Plzně, Brna atd.) na vánoční trhy do Bratislavy. Zájezd pořídíte za pár stovek a nemusíte mít strach z toho, že jste si zrovna dali punč nebo alkoholový dezert.

Počítejte s problémovým parkováním

V případě, že pojedete autem, tak i zde je problém s parkováním. Parkovat můžete blízko centra, ale počítejte, že parkování je placené (1 - 3 euro za hodinu). Dále od centra můžete natrefit na parkování zdarma. Informujte se raději dopředu, kde je možné zaparkovat, ať tam pak dlouho nehledáte parkovací místa. Informace k parkování vám mohou podat i v infocentru vedle bratislavského magistrátu.

I když jsou naši východní sousedé hned vedle nás a každý jim rozumí, nezapomeňte na jednu důležitou věc. Už nepoužívají koruny, ale eura.

Bratislavské trhy určitě stojí za návštěvu, tak se tam vydejte.

Foto: Renata Sedmakova / Shutterstock.com