logo

Nádherné vánoční trhy v Bratislavě

/media/images/bratislava.jpg

Letošní advent začíná na začátku prosince a my se tak můžeme těšit na období, které je plné vůně svařeného vína, punče, čokolády, trdelníků atd. K tomu se navíc připojí rovněž skvělá atmosféra a můžete si výborně užít oblíbený advent. Pokud se chystáte navštívit vánoční trhy v Bratislavě, vychutnáte si i tam dokonalé vůně, chutě a atmosféru, která je tam vždy všudypřítomná.

Kde se konají vánoční trhy?

Vánoční trhy v Bratislavě najdete na vícero místech. Ty největší se nacházejí na dvou náměstích a to na Hlavním a Františkánském. Na letošní rok je začátek trhů naplánován již deset dní před začátkem adventu a to 23.11. a končí dva dny před Štědrým dnem 22.12.2018.

Podívejte se na desítky stánků (letos zhruba 100), ve kterých vám nabídnou občerstvení (kuřecí v žemli, kachna se zelím, lokše s různými náplněmi, klobásy, rybí speciality, pagáče, punč, medoviny, štrúdl, jablka v karamelu, dezerty atd.), vánoční produkty (dekorace, ozdoby, svíčky, věnce atd.), dárky a řemeslné výrobky. Dají se tam koupit i kapři a stromky. Z tak velkého množství si určitě také vy mnoho věcí nakoupíte. Vždy tam najdete pestrý výběr prodejců se zbožím, aby návštěvníky zaujali a nenudili na vánočních trzích.

Dále je připraven i zajímavý program. Na jevišti vystoupí různí zpěváci, pěvecké sbory, folklórní soubory a zajímavá čísla dalších interpretů. Opět se ani tady nudit nebudete.


První den se těšte na strom

Navíc první den vánočních trhů bude rozsvícen vánoční strom na Hlavním náměstí. Tato oblíbená akce se bude konat 23. listopadu někdy pozdě odpoledne.

Zabruslete si na kluzišti

Před Národním divadlem vyroste velké kluziště se stříbrným stromem. Brusle se dají zapůjčit za poplatek nebo můžete bruslit i na svých za drobný poplatek. K tomu tam hrají koledy a hned vedle kluziště jsou stánky s dobrým jídlem a pitím.

Trhy jsou také na výstavišti

Vánoční trhy můžete navštívit také na výstavišti Incheba Expo Bratislava. Ty tam začínají 30. listopadu a končí 19. prosince. Na tři stovky vystavovatelů se zajímavými artikly se budou účastnit akce, jež se nazývá Dni Vianoc. Také tam se můžete podívat a koupit zajímavé věci, které u nás již nedostanete.

Pořádají se i zájezdy

Pokud se vám nechce do Bratislavy jet vlakem nebo autem, můžete jet autobusem nebo rovnou si zaplatit zájezd. Cestovní kanceláře pořádají jednodenní nebo vícedenní zájezdy z různých měst (např. z Prahy, Olomouce, Plzně atd.) na vánoční trhy do Bratislavy. Zájezd pořídíte za pár stovek a nemusíte mít strach z toho, že jste si zrovna dali punč nebo alkoholový dezert.

Počítejte s problémovým parkováním

V případě, že pojedete autem, tak i tam je problém s parkováním. Parkovat můžete blízko centra, ale tam počítejte, že parkování je placené (1 - 3 euro za hodinu). Dále od centra můžete natrefit na parkování zdarma. Informujte se raději dopředu, kde je možné zaparkovat, ať tam pak dlouho nehledáte parkovací místa. Informace k parkování vám mohou podat i v infocentru vedle bratislavského magistrátu.

I když jsou naši východní sousedé hned vedle nás a každý jim rozumí, nezapomeňte na jednu důležitou věc. Už nepoužívají koruny, ale eura.

Bratislavské trhy určitě stojí za návštěvu, tak se tam vydejte.

Foto: Renata Sedmakova / Shutterstock.com