logo

Znojmo: Vánoční trhy a Znojemský advent

/media/images/znojmo.jpg

Konečně se blíží vánoční čas, kdy si můžete dát lahodný punč, podívat se adventní výzdobu ve městě, nechat na sebe padat sněhové vločky, péct cukroví a také se vydat na vánoční trhy. Krásný adventní program si pro vás připravilo Znojmo, tak se běžte na něj podívat.

Znojemský advent

Po celý advent se můžete ve Znojmě těšit na zajímavý program, který se bude hlavně odehrávat na Horním náměstí. Na Masarykově náměstí se můžete podívat na ohradu se zvířátky a Obroukova ulice bude vyzdobena stromečky, které nachystaly děti ze školek a škol. Kromě toho bude i Radniční věž svátečně nasvícená, stejně jako celé město.

Tato akce se bude konat od 2.12. - 23.12.2018 na obou náměstích a v podzemí.


Zahájení adventu ve Znojmě

Znojemský advent bude zahájen 2. prosince 2018 slavnostní fanfárou Znojemských žesťů, následně bude následovat proslov starosty k zahájení adventu a posvěcení adventního věnce.

Rozsvícení stromu

Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen starostou rovněž 2. prosince v 16:45 po jeho proslovu. Strom bude postaven na Masarykově náměstí a bude ozdoben krásnými svítícími ozdobami. Chvíli poté se můžete radovat z koncertu známé osobnosti. Kdo to bude letos, zatím nebylo ještě zveřejněno.

Vánoční trhy na náměstí

Krásně nazdobené dřevěné budky budou již tradičně lemovat Horní náměstí a prodejci v nich nabízet plno zajímavých věcí. Na vánočních trzích si budete moci koupit nejen něco dobrého na osvěžení (svařák, punč nebo koňak), ale i různé dobrůtky k snědku. Budou se tam prodávat i různé dekorace, vánoční ozdoby, dárkové předměty a další tradiční drobnosti, kterými potěšíte nejen sebe, ale též ostatní.

Také se můžete podívat na bohatý kulturní program: na pódiu vystoupí děti ze škol a školek, známí i méně známí interpreti. Rovněž ukáží své dovednosti divadelní, taneční a pěvecké soubory. Nebudou chybět ani ukázky tradičních řemesel.

Až bude zveřejněn program, zveřejníme ho i zde na stránce.

Na co se ještě můžete těšit?

Dále se můžete těšit i na další pozornosti. Děti mohou očekávat vánoční vláček, kolotoče, houpačky, zvoničku, zvířata, betlém, zimní kino, čerty z Rakouska a jiné akce.

Pátého prosince také na náměstí přijde Mikuláš s andělem a čertem, který si připraví zajímavý program a možná i dobroto pro děti.