logo

Krásné a levné vánoční rampouchy

svítící rampouchy na dome

Každý bere jako samozřejmost vánočně ozdobit celý interiér - ozdobit okna, poličky, záclony, stoly, kuchyň a mnoho dalšího. Ale co tak se zaměřit na exteriér? Vánoční rampouchy nebo světelný déšť dodají kouzlo vašemu domku, balkónu nebo terase. Proč si je vybrat a kam je můžete umístit?

✅ Hitem pro letošní rok je venkovní osvětlení ve formě rampouchů, které vypadá naprosto famózně. Ozdobíte jím venku naprosto všechno a vždy bude vypadat skvěle. Podívejte se na další informace.

Vánoční rampouchy a světelný déšť připomínají sníh, kterého je v poslední době celkem málo. Proto můžete přírodě trochu pomoci a vytvořit vlastní sníh. Již nebudete mít strach, že Vánoce budou na blátě, vy jste se na ně připravili a sníh si vyrobili.

✅ Tipy, kam umístit rampouchy

 • Na rodinný dům - kolem oken, na střechu
 • Na balkón/lodžii
 • Na terasu
 • Na verandu
 • Na pergolu
 • Na živý plot
 • Na plot
 • Na altán
 • Na garáž
 • Na zahradní domek
 • Na stromy

Jak vidíte, můžete vánoční rampouchy umístit kamkoliv. Hodí se na mnoho míst, která ozdobí a dodají jim pohádkové efekty. Stačí vybrat jen dostatečně dlouhý řetěz a ten umístit na vhodné místo. Tato dekorace může způsobit to, že si mnoho lidí bude chtít vaši zahradu, balkón nebo cokoliv vyfotit. Ale od toho tam přece ty rampouchy jsou.

Rampouchová ozdoba se letos stala naprostým hitem a tak si ozdobte exteriér, nebo i interiéru právě pomocí nich. Střechýl vypadá opravdově a ve spojení s voňavým cukrovím doplní excelentně atmosféru Vánoc.

A pokud je upevníte naopak, bude z něj krápníková ozdoba. Ať už krápník, nebo rampouch, výzdoba bude vypadat vždy krásně.

✅ Barva světla je důležitá

Svítící rampouchy, které mají blikající efekt nebo vodopádový efekt mohou svítit v různých odstínech - studené bílé světlo nebo teplé bílé světlo. V obou případech vypadají hezky, studené bílé je opravdu bílé světlo, zatímco teplé bílé je trošku žlutější. Osvětlení ve studené bílém odstínu je vyhledávanější, právě kvůli kontrastu, který vznikne večer po setmění.

Některé ledové rampouchy jsou modré barvy. Modrá vypadá v noci naprosto luxusně. Jako když padá modrý sníh nebo hvězdný déšť, což v tomto odstínu zaujme každého, kdo projde kolem a podívá se tuto nádhernou výzdobu.

✅ Mají různé režimy

Některé světelné rampouchy mají různé režimy jako blikání, trvalé světlo, padající sníh, pomalá záře, svícení ve vlnách nebo světelný vodopád v několika rychlostech. Ovšem některé mají pouze jeden režim, což většinou bývá padající sníh. Záleží opět na tom, co si pořídíte.

✅ Různá velikost rampouchů

Tak jako v přírodě najdeme zmrzlé rampouchy různě velké, tak i dekorativní rampouchy mohou být menší nebo větší. Řetězy jsou doplněny rampouchy různých velikostí, nebo jsou stejně dlouhé. Jsou dlouhé zhruba 10 - 30 cm a mezi nimi je vzdálenost asi 15 cm (opět záleží na typu).

✅ Jak je to s napájením?

Některé modely mají klasické napájení (kabel do zásuvky - 220V - 240V), jiné jsou na baterie. Stejně tak některá světla svítí na baterie. K některým patří ovladač, kdy můžete pomocí dálkového ovládání nastavit, kdy bude světlo svítit a kdy ne.

✅ Led světelné rampouchy

Vánoční rampouchy mají LED osvětlení, díky kterému ušetříte oproti klasické žárovce značné množství peněz. Jeden ledový rampouch má jednu nebo několik LED diod. Spotřeba je velice nízká a životnost LEDek je až 100 000 hodin. Po vánoční sezóně je jednoduše schováte a další rok vytáhnete.

✅ Kolik svítící rampouchy stojí?

Tato dekorace není vůbec drahá. Cena je velice nízká za tuto krásnou ozdobu. Podívejte se do tohoto e-shopu, kde je prodávají levně a nabídka je také velmi obsáhlá.Foto: kokiskashop.cz