logo

Vánoční trhy v Liberci v roce 2024

Liberec

Krásné vánoční svátky se již pomalounku ale jistě blíží a určitě se na ně také těšíte. Všude bude krásně bílo, nazdobená náměstí a ulice, prostě tradiční atmosféra, která bude doplněná vůní perníčků a punče linoucí se z vánočních trhů umístěných na náměstích. Chystáte se je také navštívit? Zajímavá vás, kde se budou konat vánoční trhy v Liberci? Podívejte se na bližší informace.

✅ Kdy začne adventní program ve městě?

Vánoční program v Liberci začíná již 24. 11. 2023. V tento den si můžete poslechnout první vánoční koncert dětských sborů a večer se na náměstí Dr. E. Beneše rozsvítí strom. V další dny se podívejte na originální program, který všechny zaujme.

Dále 5.12. přijede na náměstí Mikuláš, kde před radnicí proběhne rej čertů a andělů. Každou adventní neděli budou připraveny koncerty a zapálí se další svíce. Také jsou připraveny další atrapy, betlém, představení a mnoho dalšího. Poslední neděli před Vánoci se můžete podívat na známou osobnost a její představení.

Na nádvoří radnice bude vystaven strom přání, kam si můžete přijít pověsit svá přání nebo vzkaz pro Ježíška a to vždy v úředních hodinách nebo v sobotu dopoledne a v neděli přes den.

Nebude chybět začátkem prosince podávání adventní dýňové polévky primátorem, poté zatroubí vánoční trubači a za pár dní mrkněte na ohňostroj na Soukenném náměstí.

✅ Kdy se budou konat trhy?

Samotné vánoční trhy začnou na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí ve středu 29. 11. a skončí v sobotu 23. 12. 2023. Otevřeno bude každý den od 9:00 do 18:00 hodin. Poslední den bude otevírací doba zkrácena. Zajděte se na trhy podívat, kde si můžete zakoupit vánoční zboží (dárky, dekoraci, drobnosti, zimní klenoty, trdelníky, punč, cukroví, občerstvení atd.), dále zhlédnout vánoční program a další akce nejen pro děti.

Liberecký advent se koná již od 29. listopadu.

Dále na Soukenném náměstí bude otevřen adventní trh, ale zatím nebylo zveřejněno, kdy se letos bude konat.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Také se běžte podívat na adventní koncerty, které se budou konat vždy v neděli zhruba od 13:30 a 18:00 v obřadní síni. Přes celou dobu trhů se zajděte kouknout na vyřezávaný betlém a nebo na oživlý betlém den před Štědrým dnem. Nezapomeňte, že na začátku prosince přijede na náměstí Mikuláš, což ocení především děti.

✅ Kdy bude rozsvícení stromu?

Vánoční strom bude rozsvícen 24. listopadu na náměstí Dr. E. Beneše, když se setmí, a to mnoho dní před začátkem adventu.

Minulý rok tato akce proběhla online. Vystoupili Liberečtí trubači a sopranistka Iveta Hejduková. Nemuseli jste se oblékat do zimního počasí, přetlačovat o nejlepší místa, stačilo se jen podívat na počítač nebo mobil. Letos proběhne klasickým způsobem.

Slavnostní rozsvícení je v plánu 24. listopadu.

Těšíte se na letos na adventní trhy a akce, které jsou pro letošek připraveny? Nezapomeňte navštívit i jiné jarmarky a doma upečte hodně cukroví.