logo

Vánoční trhy v Liberci v roce 2018

/media/images/liberec.jpg

Krásné vánoční svátky se již pomalounku ale jistě blíží, určitě se na ně také těšíte. Všude bude krásně bílo, nazdobená náměstí a ulice, prostě tradiční atmosféra, která bude doplněná vůní perníčků a punče linoucí se z vánočních trhů umístěných na náměstích. Chystáte se je také navštívit? Zajímavá vás, kde se budou konat vánoční trhy v Liberci? Podívejte se na bližší informace.

Vánoční program v Liberci začíná již 25.11.2018. V tento den si můžete poslechnout první vánoční koncert dětských sborů a večer se na náměstí Dr. E. Beneše rozsvítí strom. V další dny se můžete těšit na originální program, který všechny zaujme.

Dále 5.12. přijede na náměstí Mikuláš, kdy před radnicí proběhne rej čertů a andělů. Každou adventní neděli budou připraveny koncerty a zapálí se další svíce. Také jsou připraveny další atrapy, betlém, představení a mnoho dalšího. Poslední neděli před Vánoci se můžete podívat na známou osobnost a její představení.


Na nádvoří radnice vystaven strom přání, kam si můžete přijít pověsit svá přání nebo vzkaz pro Ježíška a to vždy v úředních hodinách nebo v sobotu dopoledne a v neděli přes den.

Nebude chybět podávání adventní dýňové polévky v pátek 7. prosince primátorem, vánoční trubači 6. prosince nebo 8. prosince ohňostroj na Soukenném náměstí.

Kdy budou trhy?

Samotné vánoční trhy začnou na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí v pátek 30.11. a skončí v neděli 23.12.2018. Otevřeno bude od 9:00 do 18:00 každý den. Poslední den bude otevírací doba zkrácena. Zajděte se na trhy podívat, kde si můžete zakoupit vánoční zboží (dárky, dekoraci, drobnosti, trdelníky, punč, cukroví, občerstvení atd.), dále zhlédnout vánoční program a další akce nejen pro děti.

Dále na Soukenném náměstí bude otevřen adventní trh již od 25.11. do 23.12.

Také se můžete podívat na adventní koncerty, které se budou konat vždy v neděli od 13:30 a 18:00 v obřadní síni a na začátku prosince přijede na náměstí Mikuláš. Přes celou dobu mrkněte na vyřezávaný betlém a nebo na oživlý betlém den před Štědrým dnem.

Rozsvícení stromu

Vánoční strom bude podle programu rozsvícen v neděli 25.11.2018 na náměstí v 17:00 a to týden před začátkem adventu. Akce bude doprovázena tradičním kulturním programem. Nebude chybět ani pohádkový orloj na radničním balkonu.

Po celou dobu se můžete těšit na zajímavý program, kdy na pódiu vystoupí děti ze škol i školek, kapely, zpěváci a zpěvačky, pohádky a mnoho dalšího.