logo

Vánoční trhy v Liberci v roce 2017

/media/images/liberec.jpg

Krásné vánoční svátky se již pomalounku ale jistě blíží, určitě se na ně také těšíte. Všude bude krásně bílo, nazdobená náměstí a ulice, prostě tradiční atmosféra, která bude doplněná vůní perníčků a punče, která se bude linout z vánočních trhů umístěných na náměstích. Chystáte se je také navštívit? Zajímavá vás, kde se budou konat vánoční trhy v Liberci? Podívejte se na bližší informace.

Vánoční program v Liberci začíná již 26.11.2017. V tento den si můžete poslechnout první vánoční koncerty a večer na náměstí Dr. E. Beneše bude rozsvícen strom. Následující den bude na nádvoří radnice vystaven strom přání, kde si můžete přijít pověsit svá přání nebo vzkaz pro Ježíška a to vždy v úředních hodinách nebo v sobotu dopoledne a v neděli přes den.

Dále bude začátkem měsíce připravena pro všechny na náměstí dýňová polévka a 5.12. přijede na náměstí Mikuláš. Každou adventní neděli budou připraveny koncerty a zapálí se další svíce. Také jsou připraveny další koncerty, betlém, představení a mnoho dalšího. Poslední neděli před Vánoci se můžete podívat na známou osobnost a její představení.


Kdy budou trhy?

Samotné vánoční trhy začnou na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí a v ulici 5. května v pátek 1.12 a skončí v sobotu 23.12.2017. Otevřeno bude od 9:00 do 18:00 každý den. Poslední den bude otevřeno jen do 15:00. Zajděte se na trhy podívat, kde si můžete zakoupit vánoční zboží (dárky, dekoraci, drobnosti, trdelníky, punč, cukroví, občerstvení atd.), dále zhlédnout vánoční program a další akce nejen pro děti.

Také se můžete podívat na adventní koncerty, které se budou konat vždy v neděli od 13:30 a 18:00 v obřadní síni a na začátku prosince přijede na náměstí Mikuláš.

Rozsvícení stromu

Vánoční strom bude podle plánu rozsvícen v neděli 26.11.2017 na náměstí někdy k večeru a to týden před začátkem adventu. Akce bude doprovázena tradičním kulturním programem. Nebude chybět ani pohádkový orloj na radničním balkonu.

Při prodeji na trzích

Pokud chcete prodávat na vánočních trzích, informujte se dostatečně dlouho dopředu, ať máte místo. Zeptat se můžete na bližší informace v informačním centru, kde vás odkáží dál.