logo

Vánoční trhy: Co si pro vás nachystala Jihlava?

Jihlava


Vánoce tady máme již za chvilku a s nimi nás opět čeká příjemná vánoční atmosféra, jihlavské vánoční trhy, pečení cukroví, nakupování a velký vánoční úklid. Kdo by se na tuto dobu netěšil? Sice někoho může stresovat, že nic nestíhá a že se na něj všechno kupí, ale ve výsledku se na svátky všichni těší. Těšíte se na ně také?

Rozsvícení vánočního stromu

✅ V neděli 27. 11. 2022 bude připraven v Jihlavě na náměstí velmi zajímavý kulturní program, během kterého proběhne rozsvícení stromu a vánoční výzdoby ve městě. Bude se jednat o první adventní neděli, proto se musí zahájit tak, jak se patří. V podvečer tohoto speciálního dne někdy bude rozsvícen strom a rovněž se nezapomene na rozsvícení výzdoby města.

Jak to bude přesně letos vypadat, zatím nebylo zveřejněno. Ale minulý rok se neuvedl přesný termín, aby nedošlo na náměstí ke srocování lidí. Záznam byl uveřejněn na sociálních sítích a webu města.

Těšte se již od rána na jarmark, kde budou prodejci prodávat tradiční vánoční sortiment. Během celé této akce se můžete podívat na otevřené ohně na náměstí, Ježíškovu poštu, budou tam i andělé nebo občerstvení.


Vánoční jarmark v Jihlavě

Vánoční jarmark v Jihlavě začne 27. 11. a skončí 31. 12. 2022. Na Masarykově náměstí najdete několik desítek dřevěných stánků, v nichž prodejci nabídnou ozdoby, dárky, občerstvení a mnoho dalšího. Stánky budou mít otevřeno téměř přes celý den. V minulých letech se jarmark oblékl do nového kabátku, ve kterém se snad bude pokračovat i letos.

❤️ Letos se trhy konají od 27. 11. do 31. 12. 2022

24. prosince až 26. prosince bude provoz asi trošku omezen.

Program pro letošní rok zatím ještě nebyl zveřejněn. Pravděpodobně se ale bude jednat o vystoupení známých i méně známých osobností, děti ze škol a mateřských škol. K tomu vás jistě na pódiu překvapí také něco dalšího.

Co můžete na trzích koupit?

Na vánočních trzích najdete mnoho zajímavého zboží, jak vánočního, tak i klasického. Můžete zde koupit jmelí, cukrovinky, ozdoby, svíčky, adventní věnce, hračky, keramiku, kožené výrobky a mnoho dalších unikátních produktů. Samozřejmě nebude chybět tradiční občerstvení, mezi které patří trdelníky, pražené kaštany, svařák, medovina, polévky, sýry, klobásy či bramboráky. V blízkosti budou též ryby a vánoční stromky.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Na vánočních trzích si to zajisté užijete. Bude v provozu i ledové kluziště. Jihlava bude krásně nazdobená, vysoký strom večer osvětlí celé náměstí a k tomu vůně typických dobrot vám zpříjemní každý okamžik během adventu.

Oslavte Vánoce v rodinném kruhu s tradičními dobrůtkami, jako je bramborový salát, kapr, cukroví nebo štola. Podívejte se na vyzkoušené recepty na vánoční cukroví, na kterém si pochutnáte právě u svátečního stolu.

Informace průběžně doplňujeme a doufáme, že letos jarmark nebude zrušen nebo omezen jako minulý rok.


Podívejte se na: