logo

Vánoční trhy Jihlava

/media/images/jihlava.jpg

Vánoce tady máme již za chvilku a s nimi nás opět čeká příjemná vánoční atmosféra, vánoční trhy, pečení cukroví, nakupování a velký vánoční úklid. Kdo by se na tuto dobu netěšil? Sice někdo má stres z toho, že nic nestihne a že se na něj všechno kupí, ale ve výsledku se na svátky těší. Těšíte se na ně také?

Rozsvícení vánočního stromu

V neděli 27.11.2016 bude připraven velmi zajímavý program. Proběhne rozsvícení velkého stromu a vánoční výzdoby ve městě. V 15:30 bude pro děti připraven animační program a zazpívají předkapely. V 16:45 se rozsvítí vánoční výzdoba a také strom na náměstí. Poté bude od 17:00 následovat koncert Janka Ledeckého.

Již od osmi hodin se můžete těšit na jarmark se zajímavým tradičním sortimentem.
Během celé této akce se můžete podívat na otevřené ohně na náměstí, Ježíškovu poštu, budou tam i andělé nebo občerstvení.

Vánoční jarmark v Jihlavě „v novém kabátku”

Vánoční jarmark v Jihlavě začne 9.12 a skončí 23.12. Letos vás překvapí tím, že bude v novém kabátku. Bude lepší než v minulých letech. Otevřeno bude téměř přes celý den. Na Masarykově náměstí najdete několik desítek dřevěných stánků, v nichž najdete ozdoby, dárky, občerstvení a mnoho dalšího.

Samozřejmostí je i bohatý kulturní program, z něhož vybíráme:
9.12. - Vánoční svařák Bosch Diesel
10.12. - Stříbrná sobota patří dětem
11.12. - Zpívejme koledy
16.12. - Vánoce pro celou rodinu
17.12. - Ohnivé Vánoce s rytíři a šermíři
18.12. - Bohuš Matuš a jeho koncert

Co si můžete na trzích koupit?

Na vánočních trzích najdete mnoho zajímavého zboží, a to vánočního i klasického, které se v daném období hodí. Můžete tam koupit jmelí, cukrovinky, ryby, vánoční stromky, ozdoby, svíčky, adventní věnce, hračky, keramiku, kožené výrobky a mnoho dalších zajímavých produktů. Samozřejmě nebude chybět tradiční občerstvení, mezi které patří trdelníky, pražené kaštany, svařák, medovina, polévky, sýry, klobásy či bramboráky.
Naopak tam již nenajdete výrobky a zboží ze zahraničí.

Prodej na vánočních trzích Jihlava

Pokud chcete prodávat na vánočních trzích, informujte se u pořadatele, kterým jsou Služby města Jihlavy (smj.cz). Z došlých přihlášek se vybere v říjnu.

Oslavte Vánoce v rodinném kruhu s tradičními dobrůtkami. Také nezapomeňte na pečení cukroví, podívejte se na zajímavé a vyzkoušené recepty na tradiční pochoutky.