logo

Vánoční trhy: Co si pro vás nachystala Jihlava?

/media/images/jihlava.jpg


Vánoce tady máme již za chvilku a s nimi nás opět čeká příjemná vánoční atmosféra, jihlavské vánoční trhy, pečení cukroví, nakupování a velký vánoční úklid. Kdo by se na tuto dobu netěšil? Sice někoho může stresovat, že nic nestíhá a že se na něj všechno kupí, ale ve výsledku se na svátky všichni těší. Těšíte se na ně také?

Od pátku 26. listopadu byl vyhlášen nouzový stav po dobu 30 dní a nesmějí se konat adventní trhy s výjimkou prodeje kaprů a stromků.

Rozsvícení vánočního stromu

✅ V neděli 28. 11. 2021 bude připraven v Jihlavě na náměstí velmi zajímavý kulturní program, během kterého proběhne rozsvícení stromu a vánoční výzdoby ve městě. Bude se jednat o první adventní neděli, proto se musí zahájit tak, jak se patří. V podvečer tohoto speciálního dne někdy bude rozsvícen strom a rovněž se nezapomene na rozsvícení výzdoby města.

Přesný termín se nebude uvádět, aby nedocházelo na náměstí ke srocování lidí. Záznam bude na sociálních sítích a webu města.

Těšte se již od rána na jarmark, kde budou prodejci prodávat tradiční vánoční sortiment. Během celé této akce se můžete podívat na otevřené ohně na náměstí, Ježíškovu poštu, budou tam i andělé nebo občerstvení.


Vánoční jarmark v Jihlavě

Vánoční jarmark v Jihlavě začne 28. 11. a skončí 22. 12. 2021. Na Masarykově náměstí najdete několik desítek dřevěných stánků, v nichž prodejci nabídnou ozdoby, dárky, občerstvení a mnoho dalšího. Stánky budou mít otevřeno téměř přes celý den. V minulých letech se jarmark oblékl do nového kabátku, ve kterém se snad bude pokračovat i letos.

❤️ Letos se tato akce koná od 28. 11. do 22. 12. 2021

Program pro letošní rok zatím ještě nebyl zveřejněn. Pravděpodobně se ale bude jednat o vystoupení známých i méně známých osobností, děti ze škol a mateřských škol. K tomu vás jistě na pódiu překvapí také něco dalšího.

Co můžete na trzích koupit?

Na vánočních trzích najdete mnoho zajímavého zboží, jak vánočního, tak i klasického. Můžete zde koupit jmelí, cukrovinky, ozdoby, svíčky, adventní věnce, hračky, keramiku, kožené výrobky a mnoho dalších unikátních produktů. Samozřejmě nebude chybět tradiční občerstvení, mezi které patří trdelníky, pražené kaštany, svařák, medovina, polévky, sýry, klobásy či bramboráky. V blízkosti budou též ryby a vánoční stromky.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Na vánočních trzích si to zajisté užijete. Bude v provozu i ledové kluziště. Jihlava bude krásně nazdobená, vysoký strom večer osvětlí celé náměstí a k tomu vůně typických dobrot vám zpříjemní každý okamžik během adventu.

Oslavte Vánoce v rodinném kruhu s tradičními dobrůtkami, jako je bramborový salát, kapr, cukroví nebo štola. Podívejte se na vyzkoušené recepty na vánoční cukroví, na kterém si pochutnáte právě u svátečního stolu.

Informace průběžně doplňujeme a doufáme, že letos jarmark nebude zrušen nebo omezen jako minulý rok.


Podívejte se na: