logo

Vánoční trhy: Co si pro vás nachystala Jihlava?

/media/images/jihlava.jpg


Vánoce tady máme již za chvilku a s nimi nás opět čeká příjemná vánoční atmosféra, jihlavské vánoční trhy, pečení cukroví, nakupování a velký vánoční úklid. Kdo by se na tuto dobu netěšil? Sice někoho může stresovat, že nic nestíhá a že se na něj všechno kupí, ale ve výsledku se na svátky všichni těší. Těšíte se na ně také?

Letos se jarmark kvůli koronaviru nebude konat a rovněž kluziště nebude otevřeno. Náměstí ozdobí strom, Ježíškova pošta a betlém.

Rozsvícení vánočního stromu

✅ V neděli 29. 11. 2020 bude připraven v Jihlavě na náměstí velmi zajímavý kulturní program, během kterého proběhne rozsvícení stromu a vánoční výzdoby ve městě. Bude se jednat o první adventní neděli, proto se musí zahájit tak, jak se patří. V podvečer tohoto speciálního dne bude rozsvícen na náměstí strom asi v 16:45 hodin a také se nezapomene na rozsvícení výzdoby města.

Těšte se již od rána na jarmark, kde budou prodejci prodávat tradiční vánoční sortiment. Během celé této akce se můžete podívat na otevřené ohně na náměstí, Ježíškovu poštu, budou tam i andělé nebo občerstvení.


Vánoční jarmark v Jihlavě

Vánoční jarmark v Jihlavě začne 29. 11. a skončí 22. 12. 2020. Na Masarykově náměstí najdete několik desítek dřevěných stánků, v nichž prodejci nabídnou ozdoby, dárky, občerstvení a mnoho dalšího. Stánky budou mít otevřeno téměř přes celý den. V minulých letech se jarmark oblékl do nového kabátku, ve kterém se snad bude pokračovat i letos.

Program pro letošní rok ještě nebyl uveřejněn, ale každopádně v něm najdete vystoupení, která se budou líbit malým i velkým. Můžete se těšit na známé a rovněž méně známé osobnosti, děti ze škol a školek, skupiny a mnoho dalšího.

Co můžete na trzích koupit?

Na vánočních trzích najdete mnoho zajímavého zboží, jak vánočního, tak i klasického. Můžete zde koupit jmelí, cukrovinky, ozdoby, svíčky, adventní věnce, hračky, keramiku, kožené výrobky a mnoho dalších unikátních produktů. Samozřejmě nebude chybět tradiční občerstvení, mezi které patří trdelníky, pražené kaštany, svařák, medovina, polévky, sýry, klobásy či bramboráky. V blízkosti budou též ryby a vánoční stromky.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Na vánočních trzích si to zajisté užijete. Jihlava bude krásně nazdobená, vysoký strom osvětlí večer celé náměstí a k tomu vůně typických dobrot vám zpříjemní každý okamžik během adventu.

Oslavte Vánoce v rodinném kruhu s tradičními dobrůtkami, jako je bramborový salát, kapr, cukroví nebo štola. Podívejte se na vyzkoušené recepty na vánoční cukroví, na kterém si pochutnáte právě u svátečního stolu.


Podívejte se na: