logo

Vánoční trhy: Co si pro vás nachystala Jihlava?

/media/images/jihlava.jpg

Vánoce tady máme již za chvilku a s nimi nás opět čeká příjemná vánoční atmosféra, vánoční trhy, pečení cukroví, nakupování a velký vánoční úklid. Kdo by se na tuto dobu netěšil? Sice někdo má stres z toho, že nic nestihá a že se na něj všechno kupí, ale ve výsledku se na svátky těší. Těšíte se na ně také?

Rozsvícení vánočního stromu

V neděli 2.12.2018 bude připraven velmi zajímavý program, kdy proběhne rozsvícení stromu a vánoční výzdoby ve městě. Na bohatý program, kde si najdou to své děti i dospělí, se můžete podívat právě toto odpoledne. V podvečer bude rozsvícen na náměstí strom i s výzdobou.

Již od rána se můžete těšit na jarmark se zajímavým tradičním sortimentem.
Během celé této akce se můžete podívat na otevřené ohně na náměstí, Ježíškovu poštu, budou tam i andělé nebo občerstvení.


Vánoční jarmark v Jihlavě

Vánoční jarmark v Jihlavě začne 14.12 a skončí 22.12. Otevřeno bude téměř přes celý den. Na Masarykově náměstí najdete několik desítek dřevěných stánků, v nichž najdete ozdoby, dárky, občerstvení a mnoho dalšího. Snad se i letos se bude pokračovat v novém kabátku, který byl představen předminulý rok.

Můžete se rovněž těšit na známé i méně známé osobnosti, které vás určitě potěší. Program bude opravdu zajímavý.

Co si můžete na trzích koupit?

Na vánočních trzích najdete mnoho zajímavého zboží, a to vánočního i klasického, které se v daném období hodí. Můžete tam koupit jmelí, cukrovinky, ryby, vánoční stromky, ozdoby, svíčky, adventní věnce, hračky, keramiku, kožené výrobky a mnoho dalších zajímavých produktů. Samozřejmě nebude chybět tradiční občerstvení, mezi které patří trdelníky, pražené kaštany, svařák, medovina, polévky, sýry, klobásy či bramboráky.
Naopak tam již nenajdete výrobky a zboží ze zahraničí.

Prodej na vánočních trzích Jihlava

Pokud chcete prodávat na vánočních trzích, informujte se u pořadatele, kterým je samotné město. Více informací najdete na jihlava.cz.

Oslavte Vánoce v rodinném kruhu s tradičními dobrůtkami. Také nezapomeňte na pečení cukroví, podívejte se na zajímavé a vyzkoušené recepty na tradiční pochoutky.