logo

Vánoční trhy v Havířově pro rok 2018

/media/images/havirov.jpg

Vánoce jsou již na spadnutí a zajisté se i vy na ně těšíte. Uběhne ještě pár dní, začne advent a s ním i velká mánie nakupování, pečení a také se nezapomíná ani na návštěvu vánočních trhů. Tentokrát se podíváme, jak to vypadá s trhy ve městě Havířov. Co a kdy letos připravilo?

Vánoční městečko

Vánoční městečko bude letos postaveno již od soboty 1. prosince až do neděle 23. prosince 2018. Dřevěné budky budou lemovat náměstí Republiky a prodejci v nich nabídnou velmi zajímavé vánoční artikly, jako jsou ozdoby, keramika, dárky, trdelníky, punč, sýry či sladkosti.

Vánoční trhy jako každý rok nabídnou i ukázku tradičních řemesel, rozmanitý kulturní program, který bude plný hudebních a divadelních představení. Dále bude připravena tradiční zabíjačka vždy v sobotu, Ježíškova pošta, lití olova, betlém, ohňostroj nebo i vánoční diskotéka. Také 5.12. bude Mikuláš dětem nadělovat malé dárečky.


V kulturním programu se můžete těšit na známé i méně známé hudební kapely, zpěváky, dětské pěvecké sbory, divadlo nebo různé soutěže pro malé i velké. Určitě se nebudete nudit. Program ve všední dny je většinou připraven na odpoledne. V minulých letech Havířov navštívili: Ewa Farma, Buty, Ivan Mládek, Poutníci, Pokáč, Roman Vojtek, Miro Šmajda a další. Kdo to bude letos, zatím nikde nebylo uvedeno.

Rozsvícení stromu s ohňostrojem

Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen v sobotu 1. prosince večer. Poté bude následovat tradiční ohňostroj, který symbolizuje zahájení trhů a adventu v Havířově. Zajděte se podívat na tuto skvělou akci.

Než se budete moct procházet po tradičních trzích, připravte si lahodné cukroví. Můžete si upéct perníčky, které můžete hezky nazdobit a k tomu připojte i linecké nebo rumové kuličky.

Více informací o trzích najdete na vývěsce, novinách a informačním centru.

Zajeďte se také podívat na trhy do Ostravy a Frýdku-Místku.