logo

ᐉ Dřevěný betlém: Vánoční dekorace ze dřeva

dřevěný betlém

Pořiďte si domů vánoční dekoraci, která se doma jen tak nevidí. Dřevěný betlém. Betlém patří mezi základní prvky adventu a na stole nebo komodě bude vypadat úchvatně.

✅ Ručně vyřezávaný dřevěný betlém plný tradiční atmosféry a charakteristická vůně dřeva násobně vylepší vánoční svátky. Vyberte si krásné betlémy ze dřeva, které každému vykouzlí milý úsměv na tváři.

Vánoční dřevěný betlém dodá vašemu domovu to správné kouzlo. Jedná se ručně vyrobený výrobek, který dodá svátkům hluboký význam. Podívejte se na menší i větší domácí modely.

Dřevěné figurky do betlému

figurky do betlému

Ručně vyřezávané figurky do betlému doplní sváteční dekoraci. V sadě najdete figurky Marie, Josefa, Ježíška v jesličkách a beránka vyrobené z lípy.

Betlém ozdobený kůrou

betlém zdobený kůrou

Betlém je vyroben z lípy a břízy. Obsahuje figurky Marie, Josefa, Ježíška, zvířat, stromečků a kometu. Kůra vytváří netradiční dekoraci celého dřevěného příbytku.

Dřevěný betlém

dřevěný betlém

V chlévě pečují Panna Marie a svatý Josef o právě narozeného Ježíška. Scéna je doplněna figurkami zvířat. Jesličky jsou vyrobeny z lípy a borovice.

Malý betlém ze dřeva

betlém ze dřeva

V malém betlémě z borovice a lípy hoví malý Ježíšek v jesličkách, Marie, Josef a Ježíš Kristus. Pro vytvoření tradiční atmosféry se jedná o zajímavý doplněk, který u vás nesmí chybět.

Vánoční dřevěný betlém

vánoční dřevěný betlém

Ručně vyrobený betlém s figurkami ústředních postav. Vyrobeno z borovice a lípy. Je ozdoben drobnou dekorací, tím vytvoří tradiční scénu, která vylepší vaše Vánoce a advent.

Dřevěné jesličky

dřevěné jesličky levné

Větší vánoční betlém v sobě zahrnuje figurky, které se krásně vyjímají na tmavém pozadí. Je vyroben ze smrku a lípy. Vše je ručně zpracováno, proto je každý kus originál.

Velký dřevěný betlém

velký dřevěný betlém levně

Velký model, který je vyroben ze dřeva (lípa a smrk), doladí vaše sváteční dny k dokonalosti. Jednoduchý kousek můžete ozdobit podle představivost nebo ho nechejte, tak jak je. Zcela přírodní.

Dřevěný skládací betlém

dřevěný skládací betlém

Postavte si svůj vlastní betlém. Z balení jednoduše vylámejte postavičky a ty poskládejte na podložku. Následně je můžete podle fantazie nazdobit. Pro děti je to ideální výzva.


Betlém neboli jesličky zobrazují narození Ježíše Krista. Ve chlévě se nachází Svatá rodina, Panna Marie, svatý Josef a malý Ježíšek, který leží v jesličkách na seně. K tomu tam mohou být zvířata, pastýři a Tři králové, kteří nesou Ježíškovi dary.

⭐️ Proč si pořídit domů betlém?

Jedná se o tradiční dekoraci, která dodá vašemu domovu ten pravý nádech typické atmosféry. Navíc tento ručně vyráběný výrobek je vždy co kus to originál. Figurky, jesle, podložka, stromky i zvířata.

Dřevěné betlémy mají jednu nespornou výhodu, krásně voní. Jde o čistě přírodní produkt, jenž je vyroben ze dřeva. Není to žádný plastový výrobek, ale dřevěný a ručně vyřezávaný z různých druhů dřeva.

Na mnohých vánočních trzích natrefíte na živý betlém nebo betlém v různých podobách - malovaný, dřevěný atd. Někde dokonce pořádají výstavu betlémů. Tak proč nemít doma ten svůj?⭐️ Jak ozdobit betlém ze dřeva?

Některé modely nepotřebují žádnou další dekoraci, některé trošku můžete dozdobit. Na to použijte speciální barvy na dřevo, vánoční ozdoby, svíčku, větvičky, svítící zápich, svítící rampouchy nebo světýlka. Záleží na vás, co máte vy a vaše rodina ráda.

Jde rovněž o to, aby se dřevěný betlém líbil dětem a ty se rády hrají a zdobí. Pravděpodobně je samotné napadne, že by jej (trošku) nazdobily. Určitě jim v tom nebraňte a nechejte to na nich.

✅ Kam umístit dřevěný betlém?

  • Na jídelní stůl
  • Na kuchyňskou linku
  • Na parapet
  • Na psací stůl
  • Na komodu
  • Na konferenční stolek

✅ Kde můžete dřevěný betlém koupit?

Dřevěný betlém jednoduše koupíte v tomto e-shopu, kde levně prodávají malé i velké betlémy vyrobené v České republice. Cena je velice příjemná a mnoho modelů mají zatím skladem.Foto: cistedrevo.cz