logo

Vánoční trhy a zimní jarmark v Kuksu

/media/images/kuks.jpg

Počasí nám už říká, že brzy bude sněžit a opět přijde zima. Se zimou souvisí i Vánoce. Než ale budou samotné svátky, čekají nás trhy v různých městech doma a v zahraničí. Teď se ale podíváme na malebnou obec, která se nachází v Podkrkonoší a to na Kuks.
Co nás tam brzy čeká? Jaké tam budou vánoční trhy?

✅ Tradiční zimní jarmark

Nejprve nás čeká zimní jarmark, který se bude konat 16. 11. a 17. 11. 2019 v hospitalu Kuks. Bude otevřeno od 9:00 do 16:00 hodin. Zajděte se podívat na tuto velmi oblíbenou akci mezi návštěvníky z celého okolí. V nabídce jednotlivých stánků najdete plno originálních dárků, drobností, ozdob, řemeslných výrobků, výrobků s vánoční tématikou, pití i jídla.

👍 Datum konání je 16. a 17. listopadu.

Nechybí ani bohatý kulturní program, na jehož programu najdete koncerty, prohlídky, zábavu pro děti a dospělé. Základní vstupné je 30 Kč a zlevněné 20 Kč.


✅ Vánoční trhy v Kuksu

O týden později se zajeďte podívat na vánoční trhy, které začínají 23. 11. a končí o den později 24. 11. 2019, opětovně na stejném místě. Celá akce bude probíhat hned od rána 9:00 do 16:00. Prodávaný sortiment bude rozšířen o vánoční zboží, vánoční pochutiny, jídlo a rovněž pití.

👍 Datum konání je 23. a 24. listopadu.

Opět se můžete těšit na rozmanitý kulturní program, který každého zajisté zaujme. Nevynechejte ani tuto akci, která stojí opravdu za navštívení. Vstupné je stejné jako o týden dříve.

Trhy v Kuksu mají jednu zajímavost, jedná o jedny z prvních vánočních trhů, které probíhají v Česku. K tomu navíc se uskuteční v příjemném prostředí barokního hospitalu ozdobeného charakteristickými sochami.

Jarmark můžete spojit s prohlídkou hospitalu, bude otevřený základní okruh, také rodinná hrobka Šporků a expozice s historií lékáren. Máte možnost využít poslední možnost prohlídky v této sezóně, kterou nadto doplní sváteční atmosféra.

Před pár lety byl hospital kvůli rekonstrukci uzavřen, trhy se přesunuly na labské nábřeží a pod hospital Kuks. Letos se konají opět klasicky v hospitalu, jak tomu bylo v předchozích letech. Akci organizuje České farmaceutické muzeum a obec Kuks.

Během čekání na svátky se podívejte po webu xvanoce.cz na oblíbené a vyzkoušené druhy cukroví a to jak nepečeného, tak i pečeného. Užijte si dokonale letošní svátky.