logo

Vánoční trhy a jarmark Kroměříž 2021

/media/images/kromeriz.jpg


Rok 2021 opět utekl jako voda a za okamžik tady budeme mít advent, se kterým je spojeno oblíbené pořádání vánočního jarmarku a rozsvícení vánočního stromu v Kroměříži. Určitě se těšíte na to, až si užijete pohodové dny, které budou obklopeny vánoční atmosférou a skvělou náladou. Nejprve se ale vydejte na oblíbený jarmark a trhy, které se budou konat již za chvíli.

Od pátku 26. listopadu byl vládou vyhlášen nouzový stav po dobu 30 dní a nesmějí se konat adventní trhy s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Zajímá vás, jak to bude v roce 2021 s Vánocemi v Kroměříži? Podívejte se na více podrobností.

✅ Vánoční jarmark v Kroměříži

Kroměřížský jarmark, který je naplánován od 10. do 22. prosince, se bude konat na Velké náměstí a bude doprovázen velice zajímavým kulturním programem.

Akce se koná od 10. do 22. prosince.

Na jarmarku na vás čekají stánky s výrobky řemeslníků, originální dárky, ozdoby na stromek i domovů, cukroví, nápoje (svařák, punč, mošt, koňak, medovina) a další dobroty. Určitě se na něj zajděte podívat, ať si můžete užít tradiční sváteční náladu.

Na každý den je naplánován zajímavý kulturní program, na němž najdete koncerty kapel, orchestrů a sborů, představení dětí, divadelní představení, zimní kino, dílny a další zajímavosti. Čeká na vás koncert Davida Rollera a Anny K.


Náměstí rozzáří stylová výzdoba - vstupní brána, světelný kužel, nasvícená kašna, světelné nebe nebo velké světelné svíce. Nebudou chybět adventní hrnečky.

Jaká je otevírací doba?

Každý den je otevřeno od 10:00 do 20:00. Vstupné je zdarma.

✅ Andělské Vánoce

Na výstavišti se koná vánoční výstava i s ukázkami tradičních řemesel a betlémů 11. a 12. prosince. Nebude chybět ani doprovodný program, pohádky pro děti, kouzelníci a představení dětí, výstava stromečků nebo zdobení baněk. Po celou dobu se rozhodně nebudete nudit.

Akce se koná 11. a 12. prosince 2021.

Na pódiu se představí děti z místních škol, které zatančí a zazpívají, můžete se těšit například na čertovskou minishow, kouzelníka, divadlo, bublinovou show a adventní koncert.

Jaká je otevírací doba?

Sobota a neděle: 9:00 - 17:00
Základní vstupné 100 Kč, pro děti do 150 cm zdarma


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


✅ Rozsvícení stromu na náměstí

Letos bude slavnostně rozsvícen vánoční strom na Velkém náměstí. Jak to bude aktuálně probíhat, zatím nebylo zveřejněno. Minulý rok tato akce proběhla online. Sledovali jste ji z tepla domova na Facebooku nebo webu města. Nemuseli jste se přetlačovat s ostatními, stačilo jen usednout a podívat se na záznam. Správnou atmosféru to ale nenahradilo.

Další dny jsou také připraveny zajímavé akce, mezi které patří koncerty (David Koller, Anna K.), mše, Mikulášské akce, dílničky, pohádky, slaměný betlém atd.

Dále na vás čekají regionální lahůdky a pochutiny, svařák a další zboží. Tak se na tuto akci rovněž zajděte podívat.

✅ Adventní jarmark

Předminulý rok byla v Kroměříži velká vánoční akce, jednalo se o jarmark s Domem kultury. Ale zatím nebyly zveřejněno žádné bližší informace, jak to bude vypadat tento rok. Na Velkém náměstí byl připraven kulturní program, kdy jste se mohli podívat na divadelní pohádky, koncerty, filmové projekce a další akce na Velkém náměstí.

Vánoční trhy na rok 2021, jež připravilo město Kroměříž, budou opravdu velkolepé, tak se na ně vydejte podívat se.


Podívejte se na: