logo

Vánoční trhy a jarmark Kroměříž 2018

/media/images/kromeriz.jpg

Rok 2018 opět utekl jako voda a za okamžik tady budeme mít advent, se kterým je spojeno oblíbené pořádání vánočního jarmarku a rozsvícení vánočního stromu v Kroměříži. Určitě se těšíte na to, až si užijete pohodové dny, které budou obklopeny vánoční atmosférou a skvělou náladou. Nejprve se ale vydejte na oblíbený jarmark a trhy, které se budou konat již za chvíli.

Zajímá vás, jak to bude v roce 2018 s Vánocemi v Kroměříži? Podívejte se na více podrobností.

Adventní jarmark

Od 29. listopadu do 9. prosince se těšte na velkou vánoční akci, která se koná v Kroměříži. Jedná se o jarmark s Domem kultury. Na Velkém náměstí bude připraven kulturní program, můžete se podívat na divadelní pohádky, koncerty, filmové projekce a další akce na Velkém náměstí.


Rozsvícení stromu na náměstí

29. listopadu bude v 16:30 slavnostně rozsvícen vánoční strom nejspíš starostou města Kroměříže na Velkém náměstí. Tak se na něj rovněž běžte podívat.

Další dny jsou také připraveny zajímavé akce, mezi které koncerty (např. Dan Bárta, Josef Vojtek, Eva Emingerová), Mikulášské akce, dílničky, pohádky, živý betlém atd.

Floria Vánoce

Na výstavišti Floria se koná vánoční výstava i s ukázkami tradičních trendů a betlémů 1. prosince. Nebude chybět ani doprovodný program, soutěže pro děti, kouzelníci a představení dětí. Po celou dobu se rozhodně nebudete nudit.

Na pódiu se představí děti z místních škol, kdy zatančí a zazpívají, můžete se těšit na Petru Černockou, ohnivou show pekelných čertů, focení s čerty a večer zazpívá Lenka Filipová.

Otevírací doba

Sobota 9:00 - 19:00
Základní vstupné 100 Kč, pro děti 50 Kč.

Vánoční jarmark v Kroměříži: Advent na radnici

Kroměřížský jarmark, který je naplánován od 10. do 21. prosince, se bude konat na radničním dvoře a bude doprovázen zajímavým kulturním programem.

Na jarmarku na vás čekají stánky s výrobky řemeslníků, originální dárky, ozdoby na stromek i domovů, cukroví, nápoje (svařák, punč, mošt, medovina) a další dobroty. Určitě se na něj zajděte podívat, ať si můžete užít tradiční sváteční náladu.

Na každý den je naplánován zajímavý kulturní program, na němž najdete koncerty kapel, orchestrů a sborů, představení dětí, divadelní představení, zimní kino, dílny a další zajímavosti.

Během této akce se můžete zahřát červenou dekou a dobrým teplým pitím z modrého hrníčku. Omezeně budou dostupné i červené hrníčky z minulého roku.

Otevírací doba

Každý den je otevřeno od 10:00 do 19:00. Vstupné je zdarma.

Vánoční trhy na rok 2018, jež připravilo město Kroměříž, budou opravdu velkolepé, tak se na ně vydejte podívat se.