logo

Vánoční trhy a jarmark Kroměříž 2020

/media/images/kromeriz.jpg


Rok 2020 opět utekl jako voda a za okamžik tady budeme mít advent, se kterým je spojeno oblíbené pořádání vánočního jarmarku a rozsvícení vánočního stromu v Kroměříži. Určitě se těšíte na to, až si užijete pohodové dny, které budou obklopeny vánoční atmosférou a skvělou náladou. Nejprve se ale vydejte na oblíbený jarmark a trhy, které se budou konat již za chvíli.

S ohledem na aktuální situaci (PES), kdy se všechno mění ze dne na den, je možné, že některé akce budou omezeny nebo zrušeny. Záleží vždy na každém městu nebo provozovateli, jak se k vládním opatřením postaví.

Zajímá vás, jak to bude v roce 2020 s Vánocemi v Kroměříži? Podívejte se na více podrobností.

✅ Vánoční jarmark v Kroměříži

Kroměřížský jarmark, který je naplánován od 11. do 22. prosince, se bude konat na Velké náměstí a bude doprovázen velice zajímavým kulturním programem.

Akce se koná od 11. do 22. prosince.

Na jarmarku na vás čekají stánky s výrobky řemeslníků, originální dárky, ozdoby na stromek i domovů, cukroví, nápoje (svařák, punč, mošt, koňak, medovina) a další dobroty. Určitě se na něj zajděte podívat, ať si můžete užít tradiční sváteční náladu.

Na každý den je naplánován zajímavý kulturní program, na němž najdete koncerty kapel, orchestrů a sborů, představení dětí, divadelní představení, zimní kino, dílny a další zajímavosti.


Během této akce se můžete zahřát červenou dekou a dobrým teplým pitím z modrého hrníčku. Omezeně budou dostupné i červené hrníčky z minulého roku.

Jaká je otevírací doba?

Každý den je otevřeno od 10:00 do 20:00. Vstupné je zdarma.

✅ Andělské Vánoce

Na výstavišti se koná vánoční výstava i s ukázkami tradičních řemesel a betlémů 12. a 13. prosince. Nebude chybět ani doprovodný program, pohádky pro děti, kouzelníci a představení dětí, výstava stromečků nebo zdobení baněk. Po celou dobu se rozhodně nebudete nudit.

Akce se koná 12. a 13. prosince.

Na pódiu se představí děti z místních škol, které zatančí a zazpívají, můžete se těšit například na čertovskou minishow, kouzelníka, divadlo, bublinovou show a adventní koncert.

Jaká je otevírací doba?

Sobota a neděle: 9:00 - 17:00
Základní vstupné 100 Kč, pro děti do 150 cm zdarma


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


✅ Rozsvícení stromu na náměstí

Letos bude slavnostně rozsvícen vánoční strom na Velkém náměstí, 26. listopadu. Letos tato akce proběhne online. Podívejte se na ni z tepla domova na Facebooku nebo webu města. Nemusíte se oblékat ani přetlačovat s ostatními. Stačí jen usednout a podívat se na záznam.

Další dny jsou také připraveny zajímavé akce, mezi které patří koncerty (minulý rok zazpíval Václav Noid Bárta, Marta Jandová, Grande Moravia), mše, Mikulášské akce, dílničky, pohádky, živý betlém atd.

Dále na vás čekají regionální lahůdky a pochutiny, svařák a další zboží. Tak se na tuto akci rovněž zajděte podívat.

✅ Adventní jarmark

Minulý rok byla v Kroměříži velká vánoční akce, jednalo se o jarmark s Domem kultury. Ale zatím nebyly zveřejněno žádné bližší informace, jak to bude vypadat tento rok. Na Velkém náměstí byl připraven kulturní program, kdy jste se mohli podívat na divadelní pohádky, koncerty, filmové projekce a další akce na Velkém náměstí.

Vánoční trhy na rok 2020, jež připravilo město Kroměříž, budou opravdu velkolepé, tak se na ně vydejte podívat se.


Podívejte se na: