logo

Vánoční trhy a jarmark Kroměříž 2017

/media/images/kromeriz.jpg

Rok 2017 opět utekl jako voda a za okamžik tady budeme mít advent, se kterým je spojeno oblíbené pořádání vánočního jarmarku a rozsvícení vánočního stromu v Kroměříži. Určitě se těšíte na to, až si užijete pohodové dny, které budou obklopeny vánoční atmosférou a skvělou náladou. Nejprve se ale vydejte na oblíbený jarmark a trhy, které se budou konat již za chvíli.

Zajímá vás, jak to bude v roce 2017 s Vánocemi v Kroměříži? Podívejte se na více podrobností.

Mikulášský jarmark

Od 6. do 10. prosince se těšte na první vánoční akci, která se koná v Kroměříži. Jedná se o mikulášský jarmark. Na Velkém náměstí odpoledne bude připraven kulturní program, na kterém vystoupí děti ze ZUŠ, Mikuláš s čertem a divadlo. Tento jarmark se koná v týdnu po první adventní neděli, která je letos celkem pozdě.


Další dny je také připraven zajímavý kulturní program, který potěší děti i dospělé po celý den. K tomu si můžete pořídit zajímavou vánoční dekoraci, dárečky nebo občerstvení.

Rozsvícení stromu na náměstí

Také 6. prosince bude k večeru slavnostně rozsvícen vánoční strom starostou města Kroměříže na Velkém náměstí. Tak se na něj rovněž běžte podívat.

Floria Vánoce

Na výstavišti Floria se koná vánoční výstava i s ukázkami tradičních trendů a betlémů od 1. do 3. prosince. Nebude chybět ani doprovodný program, soutěže pro děti, kouzelníci a představení dětí. Po celou dobu se rozhodně nebudete nudit.

V pátek na pódiu vystoupí Bára Basiková s pěveckým sborem a představí se děti z místních škol a školek. V sobotu se konají divadelní představení, loutkové představení, taneční školička, pochod čertů s ohnivou show a nakonec bude slavnostně rozsvícen vánoční strom. V neděli zazpívá Pavel Novák, pěvecký sbor a nebudou chybět ani pohádky.

Otevírací doba

Pátek 9:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 19:00
Neděle 9:00 - 17:00
Základní vstupné 70 Kč, pro děti do 10 let zdarma

Vánoční jarmark v Kroměříži: Advent na radnici

Kroměřížský jarmark, který je naplánován od 11. do 22. prosince, se bude konat na radničním dvoře a bude doprovázen zajímavým kulturním programem.

Na jarmarku na vás čekají stánky s výrobky řemeslníků, originální dárky, ozdoby na stromek i domovů, cukroví, nápoje (svařák, punč, mošt, medovina) a další dobroty. Určitě se na něj zajděte podívat, ať si můžete užít tradiční sváteční náladu.

Každý den je rozvrhnut zajímavý kulturní program, na němž najdete koncerty kapel, orchestrů a sborů, představení dětí, divadelní představení, zimní kino, dílny a další zajímavosti.

Během této akce se můžete zahřát červenou dekou a dobrým teplým pitím z modrého hrníčku. Omezeně budou dostupné i červené hrníčky z minulého roku.

Otevírací doba

Každý den je otevřeno od 11:00 do 19:00. Vstupné je zdarma.

Vánoční trhy na rok 2017, jež připravilo město Kroměříž, budou opravdu velkolepé, tak se na ně vydejte podívat se.