logo

Vánoční trhy a jarmark Kroměříž 2016

/media/images/kromeriz.jpg

Rok 2016 opět utekl jako voda a za chvíli tady budeme mít advent, se kterým je spojené oblíbené pořádání adventního, vánočního jarmarku a rozsvícení vánočního stromu na Velkém náměstí v Kroměříži. Určitě se těšíte na to, až si užijete pohodové dny, které budou obklopeny vánoční atmosférou a skvělou náladou. Nejprve se ale vydejte na oblíbené trhy, které se budou konat již za chvíli.

Zajímá vás, jak to bude v roce 2016 s Vánocemi v Kroměříži? Podívejte se na více podrobností.

Mikulášský jarmark

Již ke konci listopadu se můžete těšit na první vánoční akci, která se koná v Kroměříži. Jedná se o Mikulášský jarmark. Na Velkém náměstí odpoledne začíná kulturní program, na kterém vystoupí děti ze ZUŠ, kouzelník, Mikuláš s čertem a divadlo. Kromě toho se můžete podívat na adventní jarmark, Ježíškovu poštu a Ježíškovy dílničky.

Další den 24.11. je také připraven zajímavý kulturní program, který potěší děti i dospělé po celý den. K tomu si můžete pořídit zajímavou vánoční dekoraci, dárečky nebo občerstvení.

Rozsvícení stromu na náměstí

Také bude ve čtvrtek 24. listopadu k večeru slavnostně rozsvícen vánoční strom starostou města Kroměříže na Velkém náměstí. Tak také na něj se běžte podívat.

Floria Vánoce

Na výstavišti Floria se koná vánoční výstava i s ukázkami tradičních trendů a věnců. Nebude chybět ani doprovodný program, soutěže pro děti, kouzelníci a představení dětí. Po celou dobu se můžete těšit také na jarmark.

Vánoční jarmark v Kroměříži

Kroměřížský jarmark je naplánován od 20. do 23. prosince, bude se konat tradičně na Velkém náměstí a bude doprovázen zajímavým kulturním programem.

Na jarmarku vás čekají výrobky řemeslníků, originální dárky, ozdoby na stromek i domovů, cukroví, nápoje a další dobroty. Určitě se na na něj zajděte podívat, ať si můžete užít tradiční sváteční náladu..

V případě, že byste na těchto akcích chtěli prodávat, zeptejte se na možnosti v informačním centru města, kde vám zajisté poradí co a jak.

Vánoční trhy na rok 2016 připravilo město Kroměříž opravdu velkolepé, tak se na ně vydejte.