logo

Navštivte tradiční vánoční trhy ve Frýdku-Místku

/media/images/frydekmistek.jpg

Vánoce se opravdu velmi rychlým krokem blíží. Za chvíli můžeme očekávat první sníh a začátek adventu. S adventem nás také čekají i příjemné povinnosti, jako je pečení cukroví, návštěva trhů nebo nakupování dárků. Možná tyto činnosti moc rádi nemáte, možná se ale na ně na druhou stranu dost těšíte.

Kdy se konají trhy ve Frýdku-Místku?

Vánoční trhy ve Frýdku - Místku se konají již od 30.11. až do 23.12.2018 na náměstí Svobody. Každý den bude adventní městečko otevřeno od 9:00 do 18:00. Připraven je i zajímavý program nejen pro dospělé, ale i děti. Můžeme jmenovat koncerty, divadlo, hry a další představení.

Na vánočních trzích si můžete jako obvykle koupit sváteční dekorace, drobné dárky, občerstvení a mnoho dalších artiklů, ze kterých si každý vybere.

Dále budou nachystány adventní dílny Klíč, na náměstí bude připravena Ježíškova pošta, dřevěná zvonička, dětský kolotoč, vánoční domeček nebo sněhulák.


Rozsvícení vánočního stromu

Také bude slavnostně rozsvícen vánoční strom na náměstí Svobody a celá výzdoba města. Tato akce se odehraje hned v den, kdy začnou trhy a to je letos 30.11.2018 v 16:45. Již od 15:00 se můžete podívat na kulturní akci, kde bude účinkovat René Souček & spol. a David Stypka & Bandjeez. Samozřejmě v rámci této akce bude rozsvícen i strom.

Prodej na trzích

Pokud byste rádi prodávali na trzích, tak přihlášky je možné podávat jen do poloviny listopadu. Více informací a přihlašovací formulář najdete na kulturafm.cz.

Beskydské adventní farmářské trhy

Navíc na náměstí Svobody se můžete podívat i na Beskydské farmářské trhy, které se budou konat 15. listopadu. Čeká tam na vás nejen klasický, ale i sváteční sortiment. Otevřeno má být od 8:00 do 14:00.

Na trzích ve Frýdku-Místku bude nejméně 12 stánků, takže pokud byste se chtěli podívat na větší, můžete jet do Ostravy nebo Havířova, kde se konají mnohem větší vánoční trhy.