logo

Krásné vánoční trhy - Přerov 2018

/media/images/prerov.jpg

Velice rychlým tempem se blíží prosinec a s ním také všechno, co k němu patří. Ano, je to advent, vánoční trhy, cukroví i brouzdání po obchodech při nakupování dárků. Sice se toto období každým rokem opakuje, ale pokaždé je výjimečné.

V posledních letech byly vánoční trhy v Přerově podle obyvatel škaredé, chyběla tam atmosféra, program i stánky. Letos proto budou v novém. Na náměstí bude třicet stánků, kde se bude prodávat kvalitní jídlo, pití i řemeslné výrobky.

Krásné Vánoce v Přerově

Vánoce v Přerově začínají již ve čtvrtek 29. listopadu 2018 na náměstí T. G. Masaryka a skončí až 1. ledna. Celý prosinec se můžete těšit na zajímavý program. Pro děti bude připraven historický kolotoč, živý betlém a Ježíškova dílna.

Na Horním náměstí se můžete těšit na jarmark, který se bude konat v historickém stylu.


Tradiční vánoční trhy

Můžete navštívit vánoční trhy, které se budou konat také na náměstí T. G. Masaryka od 29.11. Najdete tam mnoho stánků, ve kterých prodejci nabídnou nejen různé pamlsky (sladké i slané), dárky, dekoraci, nápoje, ale i další zajímavé artikly. Určitě si tam vybere každý. Hlavně tam bude skvělá atmosféra, která snad všechny potěší.

Nebude chybět ani mikulášská nadílka 5.12., zpívání koled, vánoční salon, silvestrovské oslavy, ohňostroj, diskotéka, opékání buřtů atd.


Níže uvedené informace platí pro minulý rok


Také jako novinka byla představena, že přerovský advent bude mít nové logo, které ozdobí nejen trhy, ale i hrníčky a kelímky, jež budou sloužit na pití nápojů během trhů.

Rozsvícení vánočního stromu

Ve čtvrtek 30. listopadu se koná slavnostní rozsvěcení stromu, které bude doprovázeno bohatým programem. Ten začne v 17:00, kdy zazpívá kapela BEE GEES revival. V 17:55 přijde na pódium primátor, který společně se školáky zahájí trhy a vyhlásí vítěze soutěže o jméno stromu. V 18:00 jej slavnostně rozsvítí. Poté si poslechněte kapely ADD Gospel a Abba revival.

Program, který vás zaujme

Téměř každý den se můžete těšit na zajímavý vánoční program, na scéně vystoupí mnoho různých interpretů, dále se bude konat putování v městském domě za vánoční hvězdou, jsou naplánována vystoupení pro děti i dospělé, mažoretky, folklórní soubory, dechovky atd.

Rovněž se můžete těšit na oblíbené koncerty, na pódiu zazpívá skupina Arrhythmia, Re-VOX, Pavel Dobeš, Banjo Band Ivana Mládka, Jen tak II, Moravská Veselka, Penzistor, Beatles brouci band revival, AC DC revival a Michal Tučný revival. Také si zazpívají děti ze škol. Letos nebude chybět ani kino, ve kterém se promítnou Pelíšky, S tebou mě baví svět a Tři oříšky pro Popelku.

Pokud chcete na trzích prodávat, zjistěte si potřebné informace nejlépe v informačním centru města Přerov. Tam vám sdělí více podrobností nebo vás odkáží jinam.

Na Horním náměstí se můžete rovněž těšit na dva adventní historické jarmarky, které se tam budou konat 10. a 17. prosince.

Těšíte se nejen na vánoční trhy, ale i na tradiční atmosféru?