logo

Tradiční vánoční trhy ve Zlíně

/media/images/zlin.jpg

Čas utíká tak velmi rychle, prázdniny utekly jako voda a pomaloučku už nám začínají na dveře ťukat Vánoce. Sotva uběhly ty minulé a už jsou tady zase nové. Těšíte se také na ten kolotoč příprav, pečení, nákupů a příjemné nálady? Opět se bude jednat o skvěle strávený čas plný skvělé atmosféry. Dnes se podíváme na vánoční trhy ve městě Zlín.

Kdy začíná adventní čas a vánoční jarmark?

Adventní čas a vánoční jarmark ve Zlíně je naplánován již od 2.12.2018, v tento den začíná advent a také bude k večeru slavnostně rozsvícen vánoční strom na náměstí Míru. Menší stromky budou rozsvíceny i v dalších částech města. Rozsvícením stromu se tradičně zahájí advent, rozsvítí se také výzdoba po městě a na náměstí se postaví dřevěné budky. Skončit má 23.12.


Strom bude rozsvícen primátorem města Zlín za doprovodu zvonkového orchestru. Stačí si jen přinést zvonečky a zapojit se k němu. K této události dojde 2. prosince od 17:00. Následně zazpívá Vašo Patejdl.

Vánoční trhy se konají nejen na náměstí Míru, ale také na uličce směrem k McDonald's. Vánoční jarmark vás překvapí více než stovkou stánkařů, kteří nabídnou různé dárky, dekoraci, řemeslné výrobky, občerstvení (svařák, punč, medovinu), ryby i stromky.

Tak jako každý rok, tak rovněž letos se můžete těšit na doprovodný program, který bude zveřejněn pár dní před akcí. Na pódiu vystoupí malí i velcí umělci, známí i neznámí umělci. Taktéž bude připraven bohatý program pro děti, aby se nenudily.

Jak to přehledně bude ve Zlíně?

  • Rozsvícení stromu 2.12.
  • Adventní čas 2. - 23.12.
  • Vánoční jarmark 8. - 23.12.

Letos nezapomeňte, že na pódiu vystoupí třeba Vašo Patejdl (2.12.), Adam Caha (3.12., 22.12.), Marek Ztracený (16.12.), David Kraus (19.12.), Lucie Redlová (20.12.) a mnoho dalších.

Nezapomeňte také navštívit trhy v nedaleké Kroměříži nebo vzdálenějším Brně, kde se můžete mrknout na daleko více stánků.