logo

Tradiční vánoční trhy ve Zlíně

/media/images/zlin.jpg

Čas utíká tak velmi rychle, prázdniny utekly jako voda a pomaloučku už nám začínají na dveře ťukat Vánoce. Sotva uběhly ty minulé a už jsou tady zase nové. Těšíte se také na ten kolotoč příprav, pečení, nákupů a příjemné nálady? Možná ano, možná ne. Dnes se podíváme na vánoční trhy ve městě Zlín.

Kdy začíná adventní čas a vánoční jarmark?

Vánoční jarmark ve Zlíně je naplánován již od 3.12.2017, v tento den začíná advent a také bude k večeru slavnostně rozsvícen vánoční strom na náměstí Míru. Menší stromky budou rozsvíceny i v dalších částech města. Rozsvícením stromu se tradičně zahájí advent, rozsvítí se také výzdoba po městě a na náměstí se postaví dřevěné budky. Skončit má 23.12.

Jarmark je rozdělen na dvě části na adventní čas a vánoční jarmark.

Adventní jarmark (čas) se koná od začátku jarmarku, to znamená od 3. prosince. V tomto období se budou prodávat pouze různé speciality a občerstvení v dřevěných stáncích.

Vánoční trhy začínají někdy v polovině prosince a končí 23.12.2017. V tomto termínu se konají trhy (jarmark), na kterých si můžete na stáncích koupit různé dárky, dekoraci, řemeslné výrobky, občerstvení, ryby i stromky. A hlavně bude dostupný program a příjemná atmosféra.

Tak jako každý rok, tak i letos se můžete těšit na velice bohatý program. Na pódiu vystoupí malí i velcí umělci, známí i neznámí umělci. Taktéž bude připraven bohatý program pro děti, aby se nenudily.

Registrace na trhy

Pokud byste chtěli prodávat na vánočním jarmarku, můžete se zaregistrovat. Tato registrace probíhá pouze elektronicky na zlin.eu. Nezapomeňte, že počet stánků je omezen, proto byste si měli pospíšit a navíc je uzávěrka přihlášek již koncem září.