logo

Kdy budou vánoční trhy v Hradci Králové?

/media/images/hradeckralove.jpg

Od minulých Vánoc celý rok utekl opět velmi rychle. Je to neskutečné, ale je to tak. Co se dá dělat, než si tyto svátky opět užít co nejlépe, jak to jenom jde. Sice se spíše poslední dobou jedná o konzumní svátek, pořád si jej ale můžete tradičně užít v klidu s rodinou a vánoční pohodou.

Vánoční období není jen o pečení cukroví, nakupování dárků v obchodech, ale také o návštěvě vánočních trhů a věnování se klasickým tradicím. Víte, kdy se budou letos konat vánoční trhy ve městě Hradec Králové? Podívejte se na bližší informace, ať si můžete datum zaznamenat do kalendáře.


Kdy se přesně konají vánoční trhy?

Vánoční trhy v Hradci Králové jsou naplánované mezi daty 7. - 16.12.2018 a budou se již tradičně konat na Masarykově náměstí. Každý den bude otevřeno od 10.00 do 19.00 hodin a od pátku do neděle až do 21.00 hodin. Zajděte se na trhy podívat a kupte si zajímavé produkty na stáncích, které budou rozsety po celém náměstí. Bude jich kolem nejméně 75 ve stylových stáncích!

Prodejci na stáncích nabízejí např. vánoční dekoraci, dárky, výrobky lidové tvorby, ručně dělané oblečení, cukroví a další pamlsky, specialitky a něco dobrého k snědku, svařené víno, pečené kaštany a mnoho dalšího. Zaručeně si něco z tak bohaté nabídky vyberete.

Na trzích také nebude chybět bohatý doprovodný program, v němž nebudou chybět oblíbená představení, akce pro děti, zpívání sborů atd.

Adventní trhy v hotelu Nové Adalbertinum

V hotelu Nové Adalbertinum, který se nachází na Velkém náměstí 32, každoročně probíhají adventní trhy. Letos si můžete ochutnat něco dobrého k snědku, pořídit dárky a dekoraci a naladit se tradiční atmosférou hned na začátku prosince. Čeká tam na vás asi 200 prodejců a nebude chybět ani kulturní program.
V pátek bude otevřeno od 12.00 do 20.00, v sobotu od 9.00 do 20.00 a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin.

Kdy se rozsvítí vánoční strom?

Na Velkém náměstí bude slavnostně rozsvícen strom pravděpodobně hned před počátkem adventu, který začíná až 2.12.2018. Tak se zajděte podívat na velkolepé rozsvícení v sobotu 1. prosince. Tato akce v Hradci Králové bude doplněna i kulturním programem. Další stromy budou stát na Masarykově náměstí a náměstí 28. října.

Když už jsme před chvilkou nakousli cukroví, tak už víte, jaké druhy budete péct? Vsadíte opět na výborné linecké, vanilkové rohlíčky nebo stříkaná kolečka? Můžeme vám doporučit i mnoho dalších zajímavých receptů, které najdete tady na stránce. Jsou tam jak pečené, tak i nepečené druhy, které se řadí k těm nejoblíbenějším. Tak je můžete zkusit.