logo

Kdy budou vánoční trhy v Hradci Králové?

ozdoby

Od minulých Vánoc utekl celý rok opět velmi rychle. Je to neskutečné, ale je to tak. Co se dá dělat, než si tyto svátky opět užít co nejlépe, jak to jenom jde. Sice se u některých poslední dobou jedná o konzumní svátek, ale vy si jej můžete pořád tradičně užít v klidu s rodinou a vánoční pohodou.

Vánoční období není jen o pečení cukroví, nakupování dárků v obchodech, ale také o návštěvě vánočních trhů a věnování se klasickým tradicím. Víte, kdy se budou letos konat vánoční trhy ve městě Hradec Králové? Podívejte se na bližší informace, ať si můžete datum zaznamenat do kalendáře.

✅ Kdy se přesně konají vánoční trhy?

Vánoční trhy v Hradci Králové jsou naplánované mezi daty 8. - 22. 12. 2023 a budou se nově konat na Velkém náměstí. Každý den bude otevřeno zhruba od 10.00 do 18.00 hodin a od pátku do neděle asi až do 21.00 hodin. Zajděte se na trhy podívat a kupte si zajímavé produkty na stáncích, které budou rozsety po celém náměstí. Budou jich desítky ve stylových stáncích!

Tato akce se koná od 8. do 22. prosince.

Prodejci na stáncích nabízejí např. vánoční dekoraci, dárky, výrobky lidové tvorby, šperky, ručně dělané oblečení, cukroví a další pamlsky, specialitky a něco dobrého k snědku, svařené víno, pečené kaštany a mnoho dalšího. Zaručeně si něco z tak bohaté nabídky vyberete.

Na trzích také nebude chybět bohatý doprovodný program, v němž nebudou chybět oblíbená představení, akce pro děti, zpívání sborů atd.

✅ Kdy se rozsvítí vánoční strom?

Na Velkém náměstí bude slavnostně rozsvícen strom - jedle a na Masarykově náměstí zase smrk to rovnou počátkem adventu, který začíná 3. 12. 2023. Nejprve vystoupí pěvecký sbor Squadra Risonante, pak dojde k rozsvěcení a poté se svou skupinou vystoupí Olga Lounová.

Tato akce se letos koná 3. prosince od 16:00.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


✅ Adventní trhy v hotelu Nové Adalbertinum

Zatím nebyly zveřejněny informace o konání.

V hotelu Nové Adalbertinum, který se nachází na Velkém náměstí 32, každoročně probíhají adventní trhy ještě před samotným adventem. Letos zde můžete koupit dárky, ochutnat pečené oříšky, trdlo, medovinu a mnoho dalších dobrot. Čeká zde na vás asi 170 prodejců a nebude chybět ani kulturní program.

V pátek bude otevřeno od 12.00 do 20.00 hod., v sobotu od 9.00 do 20.00 hod. a v neděli od 9.00 do 16.00 hodin.

Užijte si letos nejen adventní trhy, ale i tradiční rozsvěcení, které bude doplněno kulturním programem i stánkovým prodejem.

Když už jsme před chvilkou nakousli cukroví, tak už víte, které druhy budete péct? Vsadíte opět na výborné linecké, vanilkové rohlíčky nebo stříkaná kolečka? Můžeme vám doporučit i mnoho dalších zajímavých receptů, které najdete tady na stránce. Jsou tam jak pečené, tak i nepečené druhy, které se řadí k těm nejoblíbenějším. Tak je můžete zkusit.