logo

Úžasné vánoční trhy v Pardubicích 2021

/media/images/pardubice.jpg


Již za chvíli budeme mít prosinec a s ním i vánoční svátky. Stačí si připomenout rozsvícení stromu na náměstí, vánoční trhy, nákupy dárků, zdobení domovů a zahrad... Opět se bude jednat o krásný čas, který můžeme zase skvěle prožít. A jak to bude letos vypadat s Vánocemi v Pardubicích? Podívejte se. Pardubice tento rok opět připravily mnoho vánočních akcí, některé z nich začínají již v listopadu.

Informace postupně doplňujeme. Snad se letos nebudou omezovat trhy, jak tomu bylo minulý rok. Zatím čekáme na data.

Mikulášské adventní trhy

Mikulášské trhy se budou konat na Pernštýnském náměstí od soboty 28. 11. do neděle 29. 11. 2020. Zajděte se podívat na ukázku řemesel, kupte si něco k snědku nebo něco jen tak pro radost. V neděli k večeru bude rozsvícen strom.

✅ Rozsvícení vánočního stromu

Ve městě Pardubice naplno začne vánoční období slavnostním rozsvícením vánočního stromu na Pernštýnském náměstí, které je naplánováno na neděli 29. 11. 2020. Tak se na něj běžte podívat. Navíc tam zazpívá známá osobnost oblíbené koledy.

Tato akce se bude konat v neděli 29. listopadu.

✅ Mikuláš aneb Zelenobranské čertoviny

Pro děti je připravena mikulášská akce 5.12. odpoledne na Pernštýnském náměstí. Tradiční čertovský rej bude doplněn programem, prodejem občerstvení a různých drobností. Zajděte se podívat na Mikuláše, čerta a anděla a potěšte své děti.

Mikuláš přijede na náměstí ve čtvrtek 5. prosince.


✅ Pardubické vánoční trhy

Adventní trhy začínají v sobotu 28. listopadu a skončí 23. prosince. Konají se na Pernštýnském náměstí a na třídě Míru, kde se můžete těšit kromě stánků na ledovou plochu a kolotoč. Vánoční trhy s provozní dobou od 10:00 do 19:00 budou vždy doplněny zajímavým kulturním programem hlavně odpoledne a večer.

Tato akce se bude konat od 28. listopadu do 23. prosince.

Na náměstí najdete plno prodejců, kteří budou prodávat občerstvení, dekoraci, dárky, cukroví a další adventní zboží v dřevěných stáncích.

Kromě stánků se můžete podívat na zajímavý kulturní program, zazvonit si do zvoničky splněných přání, navštívit betlém s živými zvířátky, Ježíškovu poštu, kolotoč, Zelenou bránu, rukodělné dílny a mnoho dalšího. Na stáncích můžete koupit dárky, dekoraci, občerstvení nebo cukroví.

Rovněž bude na náměstí v prosinci postaveno zastřešené ledové kluziště, které vás určitě potěší.

Dále se podívejte na trhy v Automatických mlýnech, kde vás překvapí prodejci se zajímavými dárky, s netradičním občerstvením a nebude chybět program a dílničky pro děti.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


V domě dětí a mládeže Beta bude výstava betlémů, na zámku zase ochutnáte tradiční dobroty a na Štědrý den si budete moct na náměstí poslechnout dětský pěvecký sbor.

Vánoční trhy na výstavišti Pardubice

Na výstavišti (PVV) se asi ani letos nebudou konat vánoční trhy, které byly pojmenované Pardubické Vánoce. Předminulý rok se jednalo o 25. ročník této akce, kde vás vždy přivítala skvělá atmosféra, tradiční sortiment a program a kde jste mohli koupit dárky, textil, kosmetiku, občerstvení a další zboží. Ale letos opět nejsou.

Těšíte se na Vánoce a skvělou sváteční atmosféru? Nezapomeňte na pečení cukroví a vánočky. Doporučujeme vám tento recept, který je vyzkoušený a výborný.


Podívejte se na: