logo

Úžasné vánoční trhy v Pardubicích 2017

/media/images/pardubice.jpg

Již za chvíli bude listopad a prosinec a s ním i vánoční svátky. Stačí si připomenout rozsvícení stromu na náměstí, vánoční trhy, nákupy dárků, zdobení domovů a zahrad... Opět se bude jednat o krásný čas, který můžeme zase skvěle prožít. A jak to bude letos vypadat s Vánocemi v Pardubicích? Podívejte se. Pardubice letos opět připravily mnoho vánočních akcí, které začínají v prosinci.

Mikulášské adventní trhy

Mikulášské trhy se budou konat na Pernštýnském náměstí od soboty 2.12. do neděle 3.12. od 10:00 do 18:00. Zajděte se podívat na ukázku řemesel, kupte něco k snědku nebo si kupte něco pro radost. V neděli k večeru bude rozsvícen strom.

Rozsvícení vánočního stromu

Ve městě Pardubice naplno začne vánoční období slavnostním rozsvícením vánočního stromu na Pernštýnském náměstí, které je naplánováno na neděli 3.12.2017 v 16:30. Tak se na něj běžte podívat. Navíc tam zazpívá Zbyněk Drda a Helena Hamplová oblíbené koledy a duety.

Mikuláš aneb Zelenobranské čertoviny

Pro děti je připravena mikulášská akce 5.12. od 15:00 hodin na Pernštýnském náměstí. Tradiční čertovský rej bude doplněn programem, prodejem občerstvení a různých drobností. Zajděte se podívat na Mikuláše, čerta a anděla a potěšte děti.


Pardubické vánoční trhy

Nejprve začínají adventní trhy 6. prosince a skončí 15. prosince. Konají se na Pernštýnském náměstí, kde se můžete těšit kromě stánků na ledovou plochu a kolotoč. Poté přichází druhá část.

Vánoční trhy se budou konat v Pardubicích na Pernštýnském náměstí od 16. prosince do 23. prosince. Každý den se můžete těšit na tradiční řemeslný trh od 10:00 do 19:00 se zajímavým kulturním programem.

Na náměstí najdete plno prodejců, kteří budou prodávat občerstvení, dekoraci, dárky, cukroví a další adventní zboží v dřevěných stáncích.

Kromě stánků se můžete podívat na zajímavý kulturní program, zazvonit si do zvoničky splněných přání, navštívit betlém s živými zvířátky, Ježíškovu poštu, kolotoč, Zelenou bránu a mnoho dalšího. Na stáncích můžete koupit dárky, dekoraci, občerstvení nebo cukroví.

Rovněž bude na náměstí od 2. prosince do 23. prosince postaveno zastřešené ledové kluziště, což je novinka, která vás určitě potěší.

Prodej na vánočních trzích

Pokud chcete prodávat na trzích v Pardubicích, informujte se v Kulturním centru Pardubice, kde dostanete více informací. Pokud chcete prodávat na výstavišti, tak vám poskytnou více informací přímo tam.

Vánoční trhy na výstavišti Pardubice

Také na výstavišti (PVV) se budou konat vánoční trhy v těchto datech: 13. - 17.12., které jsou pojmenované Pardubické Vánoce. Jedná se již o 23. ročník této akce, kde vás přivítá skvělá atmosféra, tradiční sortiment a program. Kupte si dárky, textil, kosmetiku, občerstvení a další zboží.

Těšíte se na Vánoce a skvělou sváteční atmosféru? Nezapomeňte na pečení cukroví a vánočky. Doporučujeme vám tento recept, který je vyzkoušený a výborný.