logo

Olomoucké vánoční trhy 2018 vás opět překvapí

/media/images/olomouc.jpg

Za pár týdnů tady máme opět svátky, kterým předchází advent, vánoční trhy, pečení cukroví, nakupování dárků a velký úklid. Zase se můžeme těšit na tradiční příjemnou vánoční atmosféru, která nás bude doprovázet již od poloviny listopadu a přes celý prosinec. Kdo by se netěšil na nejoblíbenější svátky, které nás čekají ke konci prosince? Přesně tak, budou tady opět Vánoce. Konečně.

Vánoční trhy Olomouc

Možná se také chystáte na vánoční trhy v Olomouci a zajímá vás, jak to s nimi letos bude vypadat. Můžete se těšit na trhy na Horním i Dolním náměstí. Letos budou opravdu ve velkém stylu a zavítá sem spousty známých osobností.

Vánoční trhy v Olomouci se konají od 23.11. do 23.12.2018 v historickém centru města - tedy na Horním a Dolním náměstí. Na náměstí bude rozprostřeno mnoho stánků, ve kterých naleznete velmi hodně zajímavého zboží, jako jsou ozdoby, dárky, oblečení, sklo, dobroty, občerstvení atd. Dále nebude chybět bohatý kulturní program, betlém a zábava pro děti. Na Dolním náměstí bude zprovozněno kluziště již někdy začátkem listopadu.

Vybíráme z programu

Těšte se na tyto umělce: Roman Vojtek, Špunt, Turbo, Petr Bende, Jakub Děkan, Laura a její tygři, Petr Spálený, Jindra Holubec, Pavel Dobeš, Yvetta Blanarovičová, Ready Kirken atd.


Kdy bude rozsvícen strom?

Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen v první den trhů v 18:00. Těsně před ním bude vyhlášen vítěz soutěže Pojmenujte vánoční strom, čehož se bude účastnit i primátor města.

Vánoce na výstavišti Flora

Také na výstavišti se budou konat vánoční trhy od 13. do 16. prosince. Bude připraven zajímavý program, také tam najdete velký výběr vánočního a dalšího zboží, které se vám bude hodit.

Prodej na trzích

Pokud chcete prodávat na trzích, informujte v informačním centru, kde vám určitě sdělí více informací o tom, jak postupovat.

Na Dolním náměstí bude také otevřeno oblíbené ledové kluziště přes konce listopadu a přes celý prosinec.

31.12.2018 se na Horním náměstí oslaví Silvestr a příchod nového roku.