logo

Olomoucké vánoční trhy 2024 vás opět překvapí

Olomouc

Za pár týdnů tady máme opět svátky, kterým předchází advent, vánoční trhy, pečení cukroví, nakupování dárků a velký úklid. Zase se můžeme těšit na tradiční příjemnou vánoční atmosféru, která nás bude doprovázet zhruba od poloviny listopadu a přes celý prosinec. Kdo by se netěšil na nejoblíbenější svátky v roce, které nás čekají ke konci prosince? Přesně tak, budou tady opět Vánoce. Konečně.

Kdy budou vánoční trhy Olomouc?

Možná se také chystáte na vánoční trhy v Olomouci a zajímá vás, jak to s nimi letos bude vypadat. Můžete se těšit na trhy na Horním náměstí. Letos budou opravdu ve velkém stylu a zavítá sem spousty známých osobností a bude se pořádat plno akcí.

Vánoční trhy v Olomouci se konají od 19. listopadu do 23. prosince 2023 v historickém centru města - tedy na Horním náměstí. Na Horním náměstí bude rozprostřeno mnoho stánků, ve kterých naleznete velmi hodně zajímavého zboží, jako jsou ozdoby, dárky, oblečení, sklo, dobroty, občerstvení atd. Dále nebude chybět bohatý kulturní program, betlém, kluziště, historický kolotoč a zábava pro děti.

Datum konání je od 19. 11. do 23. 12. 2023.

Potěší vás velké ruské kolo, kulinářské večery, zimní kino, zvonička s vyhlídkou a rovněž se chystají další atrakce.

Vybíráme z programu

Minulý rok měly na pódiu vystoupit hvězdy jako Voxel, Poutníci, Fleret, Michal Tučný, Natálie Tichánková, Lukáš Mareček, Stew, Triang band, Jay Delvey a mnoho revival kapel. Dále orchestry, divadla, pěvecké sbory, kouzelníci atd. Nebude chybět ani půlnoční pod otevřeným nebem nebo Česko zpívá koledy. Program je pro letošní akci velmi zajímavý.

Vánoce na výstavišti Flora

Také na výstavišti se budou konat vánoční trhy někdy v prosinci. Letos se jedná již o 42. ročník. Bude připraven zajímavý program, také tam najdete velký výběr vánočního a dalšího zboží, které se vám bude hodit.

Datum konání akce je někdy v prosinci. Vstupné je zdarma.

Kdy bude rozsvícen strom?

Vánoční strom by měl být slavnostně rozsvícen 19. listopadu v 18 hodin. Těsně před ním bude asi vyhlášen vítěz soutěže Pojmenujte vánoční strom, čehož se bude účastnit i primátor města.

Letos rozsvícení proběhne 19. listopadu v 18 hodin.

Minulý rok se na náměstí rozzářila jedle z Hluboček, která dorostla do krásných 30 metrů a kterou již bylo nutné z bezpečnostních důvodů pokácet.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Na trzích si určitě užijete spousty zábavy. Každý den se můžete podívat na něco speciálního a k tomu koupit i něco dobrého na zub. V neposlední řadě zakoupíte zajímavé zboží, které se hodí k těmto skvělým svátkům.

Městem bude jezdit vánočně nazdobená tramvaj, která příjemně doplní tradiční výzdobu města. Celý vůz je nazdoben světýlky a bude jezdit na několik linkách. Podobně nazdobená tramvaj vyjela v minulých letech do ulic rovněž v Brně a Ostravě.

31. 12. 2023 se na Horním náměstí bude slavit Silvestr a příchod nového roku.

Informace postupně doplňujeme. Podívejte se na rovněž na další adventní trhy, které se budou konat o něco později než tento jarmark. K tomu si užívejte zimní náladu plnou pečení oblíbeného cukroví.