logo

Olomoucké vánoční trhy 2016 vás opět překvapí

/media/images/olomouc.jpg

Za pár týdnů tady máme opět svátky, kterým předchází advent, vánoční trhy, pečení cukroví, nakupování dárků a velký úklid. Zase se můžeme těšit na tradiční příjemnou vánoční atmosféru, která nás bude doprovázet již od konce listopadu a přes celý prosinec. Kdo by se netěšil na nejoblíbenější svátky, které nás čekají ke konci prosince? Přesně tak, budou tady opět Vánoce. Konečně.

Vánoční trhy Olomouc

Možná se také chystáte na vánoční trhy v Olomouci a zajímá vás, jak to s nimi letos bude vypadat. Po rekonstrukci Dolního náměstí se očekávalo, že trhy budou i tam, ale tento rok se na ně můžete těšit pouze na Horním náměstí. Avšak letos budou opravdu ve velkém stylu.

Vánoční trhy v Olomouci se konají od 20.11. do 23.12.2015 v historickém centru města - tedy na Horním náměstí. Na náměstí bude rozprostřeno mnoho stánků, ve kterých naleznete velmi hodně zajímavého zboží, jako jsou ozdoby, dárky, oblečení, sklo, dobroty, občerstvení atd. Dále nebude chybět bohatý kulturní program, betlém a zábava pro děti. Na Dolním náměstí bude zprovozněno kluziště již někdy začátkem listopadu.

Kdy bude rozsvícen strom?

Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen v první den trhů, což je 20.11.2016, když se začne stmívat. Přesný čas ještě nebyl zveřejněn. Strom bude pojmenován podle jména, které vzejde od vítěze oblíbené soutěže.

Vánoce na výstavišti Flora

Také na výstavišti se budou konat vánoční trhy a to někdy uprostřed prosince. Pro přesné datum sledujte jejich program. Také tam najdete velký výběr vánočního a dalšího zboží, které se vám bude hodit.

Prodej na trzích

Pokud chcete prodávat na trzích, informujte v informačním centru, kde vám určitě sdělí více informací o tom, jak postupovat.

Na Dolním náměstí bude také otevřeno oblíbené ledové kluziště přes celý listopad a prosinec.

31.12.2016 se na Horním náměstí oslaví Silvestr a příchod nového roku.