logo

Olomoucké vánoční trhy 2021 vás opět překvapí

/media/images/olomouc.jpg


Za pár týdnů tady máme opět svátky, kterým předchází advent, vánoční trhy, pečení cukroví, nakupování dárků a velký úklid. Zase se můžeme těšit na tradiční příjemnou vánoční atmosféru, která nás bude doprovázet již od poloviny listopadu a přes celý prosinec. Kdo by se netěšil na nejoblíbenější svátky v roce, které nás čekají ke konci prosince? Přesně tak, budou tady opět Vánoce. Konečně.

Od pátku 26. listopadu byl vládou vyhlášen nouzový stav po dobu 30 dní a nesmějí se konat adventní trhy s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Od 3. do 23. prosince se na náměstí koná zimní jarmark!

Kdy budou vánoční trhy Olomouc?

Možná se také chystáte na vánoční trhy v Olomouci a zajímá vás, jak to s nimi letos bude vypadat. Můžete se těšit na trhy na Horním náměstí. Letos budou opravdu ve velkém stylu a zavítá sem spousty známých osobností a bude se pořádat plno akcí.

Vánoční trhy v Olomouci se konají od 19. listopadu do 23. prosince 2021 v historickém centru města - tedy na Horním náměstí. Na Horním náměstí bude rozprostřeno mnoho stánků, ve kterých naleznete velmi hodně zajímavého zboží, jako jsou ozdoby, dárky, oblečení, sklo, dobroty, občerstvení atd. Dále nebude chybět bohatý kulturní program, betlém, historický kolotoč a zábava pro děti.

Datum konání je od 19. 11. do 23. 12. 2021.

Potěší vás velké ruské kolo, kulinářské večery, zimní kino, zvonička s vyhlídkou a rovněž se chystají další atrakce.


Vybíráme z programu

Kvůli špatné situaci je program zrušen.

Letos na pódiu vystoupí hvězdy jako Bára Basiková, Pavel Dobeš, Poutníci, Jakub Moulis, Add Gospel, Lukáš Mareček, Alžběta Kolečkářová a mnoho revival kapel. Dále orchestry, divadla, pěvecké sbory, kouzelníci atd. Nebude chybět ani půlnoční pod otevřeným nebem nebo Česko zpívá koledy. Stačí se podívat na program.

Vánoce na výstavišti Flora

Také na výstavišti se budou konat vánoční trhy od 13. do 19. prosince. Letos se jedná již o 40. ročník. Bude připraven zajímavý program, také tam najdete velký výběr vánočního a dalšího zboží, které se vám bude hodit.

Datum konání akce je od 13. do 19. prosince. Vstupné je zdarma.

Kdy bude rozsvícen strom?

Vánoční strom měl být slavnostně rozsvícen 21. listopadu, ale nakonec byla tato akce zrušena. Těsně před ním bude vyhlášen vítěz soutěže Pojmenujte vánoční strom, čehož se bude účastnit i primátor města.

Rozsvícení letos neproběhne.

Letos se na náměstí rozzáří jedle z Hluboček, která dorostla do krásných 30 metrů a kterou již bylo nutné z bezpečnostních důvodů pokácet.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Na trzích si určitě užijete spousty zábavy. Každý den se můžete podívat na něco speciálního a k tomu koupit i něco dobrého na zub. V neposlední řadě zakoupíte zajímavé zboží, které se hodí k těmto skvělým svátkům.

Městem bude jezdit vánočně nazdobená tramvaj, která příjemně doplní tradiční výzdobu města. Celý vůz je nazdoben světýlky a bude jezdit na několik linkách. Podobně nazdobená tramvaj vyjela v minulých letech do ulic rovněž v Brně a Ostravě.

31. 12. 2021 se na Horním náměstí bude slavit Silvestr a příchod nového roku.

Informace postupně doplňujeme. Snad se letos nebude nic omezovat kvůli koronaviru, jak tomu bylo minulý rok.


Podívejte se na: