logo

Vánoční trhy Praha 2020

/media/images/vanocnipraha.jpg


Za chvíli tady máme opět vánoční svátky a s nimi i sváteční období, během kterého musíme napéct cukroví, udělat velký úklid a také navštívit vánoční trhy. Chystáte se navštívit ty největší v Česku, tedy v Praze? Chcete vědět, na kdy jsou tyto kouzelné trhy naplánovány?

✅ Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Kvůli koronaviru jsou trhy na Staroměstském a Václavském náměstí zrušeny. Na Staromáku bude svítit strom a podle situace je možné, že tam najdete i pár stánků.

Praha připravila vánoční trhy na Staroměstském náměstí od 28 .11. do 6. 1. 2021. Trhy začnou slavnostním rozsvícením vánočního stromu a následně už můžete nakupovat a ochutnávat zajímavé produkty, které vám nachystají prodejci.

Na trzích naleznete desítky stánků, ve kterých najdete například vánoční zboží, dárky, keramiku, porcelán, hračky, cukroví, občerstvení (punč, grog, bramboráky, trdelníky atd.) nebo vám ukáží tradiční řemesla. Také se podívejte na kulturní program, kde vystoupí známé i méně známé osobnosti.

✅ Kde se konají další akce?

  • Na Václavském náměstí se trhy konají od 28. 11. do 6. 1. 2021.
  • Na náměstí Republiky se konají od 25. 11. do 24. 12. 2020.
  • Na Tylově náměstí začínají 26. 11. a končí 24. 12. 2020.
  • Na náměstí Míru trhy začínají již 20. 11. a skončí 24. 12. 2020.
  • Na Pražském hradě začínají 23. 11. a skončí 6. 1. 2021.

⭐ Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Bylo zrušeno.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a zahájení proběhne v sobotu 28. 11. asi v 16:30 hodin. Bude se jednat o první oficiální rozsvícení, pokud se to nějak nezmění. Rozsvěcení se zúčastní rovněž hosté společně s primátorem.

Dále asi bude každý den po dobu konání trhů strom rozsvícen s hudebním podkladem v 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30. Doprovázet je budou zajímavé skladby, jak tomu bylo v minulých letech.

Letos byl vybrán smrk ztepilý z okolí Jílového u Prahy, který měří krásných 19 metrů. Zatím ale není jasné, jak to bude s touto akcí vypadat.

Opět se vybírá za odměnu 10 tisíc korun nádherný strom, který se rozsvítí na náměstí. Strom musí být zdravý, snadno dostupný a vysoký tak akorát. Podívejte se na více informací o vánočním stromě.

Zajeďte se podívat i na adventní trhy do Brna nebo na tradiční trhy do Olomouce.

✅ Trhy na výstavišti

Taktéž by se měly konat vánoční trhy na pražském výstavišti v Holešovicích, ale zatím nebylo zveřejněno, kdy to bude přesně. Má tam být zajímavé zboží, občerstvení a připravený kulturní program. Na veletrhu v Letňanech budou trhy od 10. do 13. prosince 2020.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Také se budou konat vánoční trhy v různých městských částech včetně rozsvícení stromů, bližší informace se k nim dozvíte na radnici dané části.

Pokud trhy navštívíte, tak dávejte pozor na své cennosti a peněženku, protože se tam krade opravdu ve velkém. Místo vánočních radostí můžete mít řadu starostí s vyřizováním nových dokladů.

Užijte si skvěle vánoční trhy a skvělou atmosféru! Nezapomeňte na pečení cukroví a na nákup dárků.


Podívejte se na: