logo

Vánoční trhy Praha 2017

/media/images/vanocnipraha.jpg

Za chvíli tady máme opět vánoční svátky a s nimi i sváteční období, během kterého se musí napéct cukroví, udělat velký úklid a také navštívit vánoční trhy. Chystáte se navštívit ty největší v Česku, tedy v Praze? Chcete vědět, na kdy jsou tyto kouzelné trhy naplánovány?

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Praha připravila vánoční trhy na Staroměstském náměstí od 2.12. do 6.1.2018. Trhy začnou slavnostním rozsvícením vánočního stromu a následně už můžete nakupovat a ochutnávat zajímavé produkty, které vám nachystají prodejci. Na trzích naleznete desítky stánků, ve kterých najdete například vánoční zboží, dárky, keramiku, porcelán, hračky, cukroví, občerstvení (punč, grog, bramboráky, trdelníky atd.) nebo ukázku tradičních řemesel. Také se podívejte na kulturní program, kde vystoupí známé i méně známé osobnosti.

Na Václavském náměstí se trhy konají od 2.12. do 6.1.2018.
Na náměstí Republiky se konají od 25.11. do 24.12.2017.
Na Tylově náměstí začínají 23.11. a končí 24.12.2017.
Na náměstí Míru trhy začínají již 20.11. a skončí 24.12.2017.
Na Pražském hradě se konají od 24.11. do 6.1.2018.


Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a zahájení proběhne v sobotu 2.12. a to tak, že se rozsvítí v 16:30. Tak se běžte na tuto akci podívat. Kdybyste ji nestihli, každou hodinu a každý den se můžete na rozsvěcení od 16:30 do 21:30 podívat.

Navíc se opět vybíral strom, který se na náměstí rozsvítí, za odměnu 10 tisíc korun. Strom musel být zdravý, snadno dostupný a vysoký tak akorát. Více informací najdete zde.
Tento rok byl vybrán smrk ztepilý z Roztok na Rakovnicku na základě zaslaných 23 tipů.

Trhy na výstavišti

Na pražském výstavišti v Holešovicích se vánoční trhy konají od 1.12. do 3.12. Čeká tam na vás zajímavé zboží, občerstvení a připravený kulturní program.

Také se budou konat vánoční trhy v různých městských částech včetně rozsvícení stromů, bližší informace se k nim dozvíte na radnici dané části.

Prodej na trzích

Na podmínky prodeje na vánočních trzích se informujte v informačním centru, kde vám k nim dají více informací a odkáží vás na provozovatele, stejně tak se zeptejte na výstavišti nebo ve vybraných městských částech, kde chcete prodávat.

Pokud tyto trhy navštívíte, tak dávejte pozor na cennosti a peněženku, protože se tam krade opravdu ve velkém.

Užijte si skvěle vánoční trhy a skvělou atmosféru! Nezapomeňte na pečení cukroví a na nákup dárků.