logo

Vánoční trhy Praha 2024

vánoční trhy praha

Za chvíli tady máme opět vánoční svátky a s nimi i sváteční období, během kterého musíme napéct cukroví, udělat velký úklid a také navštívit vánoční trhy. Chystáte se navštívit ty největší v Česku, tedy v Praze? Chcete vědět, na kdy jsou tyto kouzelné trhy naplánovány?

✅ Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Praha připravila vánoční trhy na Staroměstském náměstí od 2. 12. 2023 do 6. 1. 2024. Trhy začnou v den, kdy je rovněž naplánováno slavnostní rozsvícení vánoční stromu. Následně už můžete nakupovat a ochutnávat zajímavé produkty, které vám nachystají prodejci.

Na trzích naleznete desítky stánků, ve kterých najdete například vánoční zboží, dárky, keramiku, porcelán, hračky, cukroví, občerstvení (punč, grog, bramboráky, trdelníky atd.) nebo vám ukáží tradiční řemesla. Také se podívejte na kulturní program, kde vystoupí známé i méně známé osobnosti.

✅ Kde se konají další akce?

  • Na náměstí Republiky se konají od 25. 11. do 24. 12. 2023.
  • Na Tylově náměstí začínají 26. 11. a končí 24. 12. 2023.
  • Na náměstí Míru trhy začínají již 20. 11. a skončí 24. 12. 2023.
  • Na výstavišti v Letňanech se konají od 7. do 10. prosince 2023.
  • Na Václavském náměstí se konají od 2. prosince do 6. ledna.
  • Na náměstí Republiky před Palladiem jsou od 2. 12. do 30. prosince.
  • Na Pražském hradě
  • Na Novoměstské radnici 9. 12.

⭐ Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a zahájení proběhne v sobotu 2. prosince od 16 hodin. Bude se jednat o první oficiální rozsvícení, pokud se to nějak nezmění. Rozsvěcení se zúčastní rovněž Pavel Trávníček.

Dále bude každý den po dobu konání trhů strom rozsvícen se světelnou animací v 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30. Animace s hudebním podkladem, kterým letos je melodie z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Opět se vybírá za odměnu 10 tisíc korun nádherný strom, který se rozsvítí na náměstí. Strom musí být zdravý, snadno dostupný a vysoký tak akorát. Podívejte se na více informací o vánočním stromě.

Letos byl vybrán smrk ztepilý, který pocházel z vesničky nedaleko obce Mimoň. Jeho výška byla úctyhodných 27 metrů a stáří 56 let. Ohrožoval okolní chalupu a stejně by musel být odstraněn.

Zajeďte se podívat i na adventní trhy do Brna nebo na tradiční trhy do Olomouce.

✅ Trhy na výstavišti

Taktéž se budou konat vánoční trhy na pražském výstavišti v Holešovicích začátkem prosince. Najdete zde zajímavé zboží od řemeslníků z celého republiky, občerstvení a připravený kulturní program. Na veletrhu v Letňanech se uskuteční trhy od 7. do 10. prosince 2023.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Také se budou konat vánoční trhy v různých městských částech včetně rozsvícení stromů, bližší informace se k nim dozvíte na radnici dané části.

Užijte si tyto krásné adventní trhy v našem hlavním městě, které jsou u nás největší a řadí se k těm nejhezčím. Letos se budou trhy konat ve skutečnosti kratší dobu a to kvůli tomu, že letos advent začíná relativně pozdě. I tak si je můžete skvěle užít a všechno během něj stihnout.

Pokud trhy navštívíte, dávejte pozor na své cennosti a peněženku, protože se tam krade opravdu ve velkém. Místo vánočních radostí můžete mít řadu starostí s vyřizováním nových dokladů.

Užijte si skvěle vánoční trhy a skvělou atmosféru! Nezapomeňte na pečení cukroví a na nákup dárků.