logo

Vánoční trhy Praha 2021

/media/images/vanocnipraha.jpg


Za chvíli tady máme opět vánoční svátky a s nimi i sváteční období, během kterého musíme napéct cukroví, udělat velký úklid a také navštívit vánoční trhy. Chystáte se navštívit ty největší v Česku, tedy v Praze? Chcete vědět, na kdy jsou tyto kouzelné trhy naplánovány?

Informace postupně doplňujeme. Snad se trhy letos nebudou kvůli koronaviru omezovat, jak tomu bylo minulý rok.

✅ Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Praha připravila vánoční trhy na Staroměstském náměstí od 27 .11. 2021 do 6. 1. 2022. Trhy začnou v den, kdy je rovněž slavnostní rozsvícení vánoční stromu. Následně už můžete nakupovat a ochutnávat zajímavé produkty, které vám nachystají prodejci.

Na trzích naleznete desítky stánků, ve kterých najdete například vánoční zboží, dárky, keramiku, porcelán, hračky, cukroví, občerstvení (punč, grog, bramboráky, trdelníky atd.) nebo vám ukáží tradiční řemesla. Také se podívejte na kulturní program, kde vystoupí známé i méně známé osobnosti.

✅ Kde se konají další akce?

  • Na Václavském náměstí se trhy konají asi stejně jako na Staromáku
  • Na náměstí Republiky se konají od 25. 11. do 24. 12. 2021.
  • Na Tylově náměstí začínají 26. 11. a končí 24. 12. 2021.
  • Na náměstí Míru trhy začínají již 20. 11. a skončí 24. 12. 2021.
  • Na Pražském hradě

⭐ Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a zahájení proběhne v sobotu 27. listopadu. Bude se jednat o první oficiální rozsvícení, pokud se to nějak nezmění. Rozsvěcení se zúčastní rovněž hosté společně s primátorem.

Dále asi bude každý den po dobu konání trhů strom rozsvícen s hudebním podkladem v 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30. Možná s hudebním podkladem, jak tomu bylo v minulých letech.

Zatím ale není jasné, jak to bude s touto akcí vypadat.

Minulý rok byl vybrán smrk ztepilý z okolí Jílového u Prahy, který měřil krásných 19 metrů. Pro letošní rok ještě nebyl žádný zelený krasavec vybrán.

Opět se vybírá za odměnu 10 tisíc korun nádherný strom, který se rozsvítí na náměstí. Strom musí být zdravý, snadno dostupný a vysoký tak akorát. Podívejte se na více informací o vánočním stromě.

Zajeďte se podívat i na adventní trhy do Brna nebo na tradiční trhy do Olomouce.

✅ Trhy na výstavišti

Taktéž by se měly konat vánoční trhy na pražském výstavišti v Holešovicích, ale zatím nebylo zveřejněno, kdy to bude přesně. Má tam být zajímavé zboží, občerstvení a připravený kulturní program. Na veletrhu v Letňanech budou trhy od 9. do 12. prosince 2021.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Také se budou konat vánoční trhy v různých městských částech včetně rozsvícení stromů, bližší informace se k nim dozvíte na radnici dané části.

Pokud trhy navštívíte, tak dávejte pozor na své cennosti a peněženku, protože se tam krade opravdu ve velkém. Místo vánočních radostí můžete mít řadu starostí s vyřizováním nových dokladů.

Užijte si skvěle vánoční trhy a skvělou atmosféru! Nezapomeňte na pečení cukroví a na nákup dárků.


Podívejte se na: