logo

Vánoční trhy Praha 2023

vánoční trhy praha


Za chvíli tady máme opět vánoční svátky a s nimi i sváteční období, během kterého musíme napéct cukroví, udělat velký úklid a také navštívit vánoční trhy. Chystáte se navštívit ty největší v Česku, tedy v Praze? Chcete vědět, na kdy jsou tyto kouzelné trhy naplánovány?

✅ Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Praha připravila vánoční trhy na Staroměstském náměstí od 26 .11. 2022 do 6. 1. 2023. Trhy začnou v den, kdy je rovněž slavnostní rozsvícení vánoční stromu. Následně už můžete nakupovat a ochutnávat zajímavé produkty, které vám nachystají prodejci.

Na trzích naleznete desítky stánků, ve kterých najdete například vánoční zboží, dárky, keramiku, porcelán, hračky, cukroví, občerstvení (punč, grog, bramboráky, trdelníky atd.) nebo vám ukáží tradiční řemesla. Také se podívejte na kulturní program, kde vystoupí známé i méně známé osobnosti.

✅ Kde se konají další akce?

  • Na náměstí Republiky se konají od 25. 11. do 24. 12. 2022.
  • Na Tylově náměstí začínají 26. 11. a končí 24. 12. 2022.
  • Na náměstí Míru trhy začínají již 20. 11. a skončí 24. 12. 2022.
  • Na výstavišti v Holešovicích se konají od 3. do 4. prosince 2022.
  • Na Václavském náměstí se konají od 26. listopadu do 6. ledna.
  • Na Pražském hradě začínají 23. listopadu a končí 6. ledna
  • Na Novoměstské radnici se konají od 10. do 11. prosince.
  • Na náměstí Republiky před Palladiem jsou od 26. 11. do 30. prosince.

⭐ Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a zahájení proběhne v sobotu 26. listopadu. Bude se jednat o první oficiální rozsvícení, pokud se to nějak nezmění. Rozsvěcení se zúčastní rovněž hosté společně s primátorem.

Dále asi bude každý den po dobu konání trhů strom rozsvícen s hudebním podkladem v 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30. Možná s hudebním podkladem, jak tomu bylo v minulých letech.

Letos byl vybrán smrk ztepilý, který pochází z vesničky nedaleko České Kamenice. Jeho výška je úctyhodných 25 metrů a stáří 58 let. Ohrožoval okolní dům a stejně by musel být odstraněn.

Opět se vybírá za odměnu 10 tisíc korun nádherný strom, který se rozsvítí na náměstí. Strom musí být zdravý, snadno dostupný a vysoký tak akorát. Podívejte se na více informací o vánočním stromě.

Zajeďte se podívat i na adventní trhy do Brna nebo na tradiční trhy do Olomouce.

✅ Trhy na výstavišti

Taktéž budou konat vánoční trhy na pražském výstavišti v Holešovicích od 3. do 4. prosince. Najdete zde být zajímavé zboží od řemeslníků z celého republiky, občerstvení a připravený kulturní program. Na veletrhu v Letňanech se uskuteční trhy od 8. do 11. prosince 2022.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Také se budou konat vánoční trhy v různých městských částech včetně rozsvícení stromů, bližší informace se k nim dozvíte na radnici dané části.

Minulý rok byl vládou vyhlášen nouzový stav po dobu 30 dní, kdy se nesměly konat adventní trhy s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Snad se to letos nebude opakovat.

Informace postupně doplňujeme. Snad se trhy letos nebudou kvůli koronaviru omezovat, jak tomu bylo minulý rok.

Pokud trhy navštívíte, dávejte pozor na své cennosti a peněženku, protože se tam krade opravdu ve velkém. Místo vánočních radostí můžete mít řadu starostí s vyřizováním nových dokladů.

Užijte si skvěle vánoční trhy a skvělou atmosféru! Nezapomeňte na pečení cukroví a na nákup dárků.


Podívejte se na: