logo

Kdy za námi přijde Mikuláš v roce 2023?

čert

Získejte levné a kvalitní:

Už brzy zde bude opět Mikuláš. Určitě se i vaše děti na něj těší. Mikuláš 2023 se letos slaví 6. 12. 2023, ale obvykle chodí Mikuláš s čertem a andělem (na objednávku) domů již 5. 12. 2023 večer.

Co čert a Mikuláš dělá?

Čert neposlušné děti symbolicky trestá a Mikuláš dává dětem balíček se sladkostmi a ovocem, neposlušným dětem se dávají brambory nebo uhlí, aby věděly, že se mají zlepšit. Ve výsledku ale všechny dostanou něco dobrého, protože málokdo by chtěl vidět smutné dětské oči při pohledu do balíčku plného uhlí a brambor.

Nadílku můžete dát dětem v noci i do punčochy nebo balíčku za okno. Záleží na vaší fantazii a na tom, co chcete dětem splnit.

pytlík pro mikulášskou nadílku

Schovejte nadílku do stylového balíčku nebo punčochy. Získáte je v tomto e-shopu

Mikulášem často začíná ta pravá vánoční nálada - je to přece pár dní po začátku adventu. Mnoho domácností právě po Mikulášovi začíná s pečením cukroví a celkově s vánočními přípravami.

Mikuláše si mohou děti užít ve školce i na náměstí

Mikuláš 2023 probíhá také symbolicky ve školkách, školách, dětských domovech nebo v domech dětí a mládeže. Mikuláše si tak děti mohou užít, protože je přichází navštívit pěkně oblečený v kostýmu s malými dárky pro děti. V mnoha městech se také pořádají různé akce s Mikulášem a čerty, stačí jen sledovat akce na stránkách radnice nebo letáky po městě.

Děti by si měly připravit mikulášské básničky, říkánky nebo koledy nejen pro toho ve školkách, ale i pro pozvaného Mikuláše domů. Podívejte se na mikulášské básničky, které jsou jednoduché, krátké a dobře zapamatovatelné.

Kde sehnat Mikuláše?

Pár dní nebo týdnů si můžete všimnout inzerátů na internetu, zastávkách nebo na vchodech panelových domů s nabídkou Mikuláše, čerta a anděla. Většinou se za něj převlečou studenti nebo dospělí. Stačí se poté s nimi jen domluvit. Zpravidla za tuto malou službu chtějí menší poplatek a dětem předají balíček, kterým jim buď předem dáte, nebo při příchodu podstrčíte.

Získejte mikulášské kostýmy a doplňky za skvělé ceny v tomto e-shopu.