logo

Jaké budou vánoční trhy v Brně v roce 2017?

/media/images/brnensketrhy.jpg

Těšíte se na vánoční trhy, které se budou již zanedlouho konat v našem druhém největším městě v Brně? Brno si pro vás připravilo několik trhů, z nichž ty největší se budou tradičně konat na náměstí Svobody, na Zelňáku, na Moravském náměstí, na Dominikánském náměstí či na výstavišti. A další menší se budou konat v jednotlivých částech města.

Vánoční trhy na náměstí Svobody začínají v pátek 24.11.2017 a skončí 23.12.2017. Trhy budou tradičně zahájeny rozsvícením vánočního stromu na náměstí primátorem města Brno a biskupem. Slavnostní rozsvícení stromu je naplánováno na 17 hodin. Následně tam budou probíhat trhy pod názvem Brněnské Vánoce v plné parádě.

vánoční šalina

Vánoce na Zelňáku začínají také 24.11. a skončí 23.12. Zahájení má být v 18 hodin hned první den společně s rozsvícením stromu. A o dvě hodiny později projdou Zelným trhem čerti z Rakouska. Na Dominikánském náměstí, kde budou stánky s jídlem a rybami, budou i oblíbené atrakce pro děti včetně betlému a Ježíškovy pošty. Zde by měly trhy končit také 23. prosince.

Vánoční trhy na Moravském náměstí se letos budou konat v novém stylu. Překvapí vás vyhřívaná šapitó, bar, živý betlém, vláček, ukázky řemesel a bohatý program. Velkých stanů bude dokonce pět, večer však bude otevřen pouze jeden. Dále nebude chybět zvonice a tradiční sortiment. Konají se od 24.11. do 23.12.


Co zde všechno bude?

Na vánočních trzích si tradičně můžete koupit občerstvení (klobásy, bramboráky, pečené kaštany, trdelníky atd.), dárkové předměty, porcelán, oblečení, sladkosti, cukroví, sýry a další pochoutky a pozornosti. Nezapomíná se ani na bohatý kulturní program, betlém, ukázku tradičních řemesel a krásnou výzdobu města.

trhy na dominikánském náměstí

Jaký bude program?

Program jak na náměstí Svobody, tak i Zelňáku je velmi pestrý. Na náměstí Svobody se můžete podívat na rozsvícení, na Mikuláše, kapely, zpěváky, sbory, zpívání koled, divadlo, soutěže pro děti, písničky, mažoretky, šermířská vystoupení, večerníček, zvířátka ze ZOO atd. Na Zelném trhu se rovněž můžete podívat na divadelní představení, poslechnout si různé skupiny a zpěváky, ochutnat výtečné pokrmy, podívat se na žonglování atd.
U sochy Jošta si zase můžete zabruslit na kluzišti nebo se můžete povozit vánoční šalinou.

Prodej na brněnských trzích

V případě, že byste chtěli prodávat na trzích, hledejte nabídku výběrového řízení. Více informací včetně ceníku získáte v informačním centru Brno nebo na webu. Tak jako vždy se vyplatí s přihláškou pospíchat, ať máte to nejlepší místo. To se týká i trhů na Zelňáku.

Trhy na výstavišti - BVV

Trhy na výstavišti se konají od 8. prosince a skončí 17. prosince. Naleznete tam bohatý výběr nejrůznějšího zboží od dárkových předmětů až po porcelán či oblečení.
Pokud chcete prodávat na těchto trzích, tak se informujte přímo na výstavišti nebo podejte přihlášku prostřednictvím internetu na jejich stránkách.

Pokud se chcete dozvědět další informace o trzích v Brně, podívejte se zde.

Vánoční trhy ve Vaňkovce

Také navštivte trhy ve Vaňkovce, které se konají na ulici Ve Vaňkovce a propojí tak autobusové nádraží s OD Tesco. Tržiště najdete mezi budovami bývalé továrny na již zmiňované ulici. Trhy tam budou v prosinci.

Užijte si skvělé vánoční trhy v Brně!