logo

Jaké budou vánoční trhy v Brně v roce 2018?

/media/images/brnensketrhy.jpg

Těšíte se na vánoční trhy, které se budou již zanedlouho konat v našem druhém největším městě v Brně? Brno si pro vás připravilo několik trhů, z nichž ty největší se budou tradičně konat na náměstí Svobody, na Zelňáku, na Moravském náměstí či na výstavišti. A další menší se budou konat v jednotlivých částech města.

Vánoční trhy na náměstí Svobody začínají v pátek 23.11.2018 a skončí 28.12.2018. Trhy budou tradičně zahájeny rozsvícením vánočního stromu na náměstí primátorkou města Brno a biskupem. Slavnostní rozsvícení stromu je naplánováno na 17 hodin. Následně tam budou probíhat trhy pod názvem Brněnské Vánoce v plné parádě.

vánoční šalina

Vánoce na Zelňáku začínají také 23.11. a skončí 23.12. Zahájení má být v 18 hodin hned první den společně s rozsvícením stromu. Na Dominikánském náměstí budou stánky s jídlem a rybami a i oblíbené atrakce pro děti včetně betlému a Ježíškovy pošty (pokud již bude opraveno). Zde by měly trhy končit také 28. prosince.

Vánoční trhy na Moravském náměstí se letos budou konat v novém stylu. Překvapí vás vyhřívaná šapitó, bar, živý betlém, vláček, ukázky řemesel a bohatý program. Velkých stanů bude dokonce pět, večer však bude otevřen pouze jeden. Dále nebude chybět zvonice a tradiční sortiment. Konají se od 23.11. do 23.12.


Co zde všechno bude?

Na vánočních trzích si tradičně můžete koupit občerstvení (klobásy, bramboráky, pečené kaštany, trdelníky, Turbomošt atd.), dárkové předměty, porcelán, oblečení, sladkosti, cukroví, sýry a další pochoutky a pozornosti. Nezapomíná se ani na bohatý kulturní program, betlém, ukázku tradičních řemesel a krásnou výzdobu města.

trhy na dominikánském náměstí

Jaký bude program?

Program jak na náměstí Svobody, tak i Zelňáku je velmi pestrý. Na náměstí Svobody se můžete podívat na rozsvícení, na Mikuláše, kapely, zpěváky, sbory, děti ze školek a škol, zpívání koled, divadlo, soutěže pro děti, písničky, mažoretky, šermířská vystoupení, večerníček, zvířátka ze ZOO atd.

Na Zelném trhu se rovněž můžete podívat na divadelní představení, poslechnout si různé skupiny a zpěváky, ochutnat výtečné pokrmy, podívat se na žonglování atd.
U sochy Jošta si zase můžete zabruslit na kluzišti nebo se můžete povozit vánoční šalinou.

Otevírací doba

Otevírací doba na Svoboďáku (východní část náměstí) je od 9:00 do 21:45 a pro západní část náměstí platí doba od 9:00 až 21:45.
Na Dominikánském náměstí také od 9:00 do 21:45.
Povinná provozní doba na Zelňáku je od 10:00 do 20:00, nepovinná je již od 9:00 a až do 22:00.

Jako příjemný bonus budou některé stánky, které se budou nacházet na západní části náměstí (u KB), prodávat až do 28. prosince. Na Štědrý den má být otevřeno od 9:00 do 12:00. Ve východní části náměstí budou prodejci prodávat pouze do 23. prosince.

Trhy na výstavišti - BVV

Trhy na výstavišti se konají od 7. prosince a skončí 16. prosince. Naleznete tam bohatý výběr nejrůznějšího zboží od dárkových předmětů až po porcelán či oblečení.
Pokud chcete prodávat na těchto trzích, tak se informujte přímo na výstavišti nebo podejte přihlášku prostřednictvím internetu na jejich stránkách.

Pokud se chcete dozvědět další informace o trzích v Brně, podívejte se zde.

Užijte si skvělé vánoční trhy v Brně!