logo

Jaké budou vánoční trhy v Brně v roce 2024?

vánoční trhy brno

Těšíte se na vánoční trhy, které se budou již zanedlouho konat v našem druhém největším městě v Brně? Brno si pro vás připravilo několik trhů, z nichž ty největší se budou tradičně konat na náměstí Svobody, na Zelňáku, na Moravském náměstí či na výstavišti. A další menší se budou konat v jednotlivých částech města.

✅ Na náměstí Svobody

Vánoční trhy na náměstí Svobody začínají v pátek 24. 11. a skončí 23. 12. 2023. Trhy budou tradičně zahájeny rozsvícením vánočního stromu na náměstí primátorkou města Brno a biskupem. Slavnostní rozsvícení stromu je naplánováno v podvečerních hodinách, přesněji v 17:00 hodin. Následně zde budou probíhat trhy pod názvem Brněnské Vánoce v plné parádě.

Stánky najdete nejen na náměstí Svobody, ale rovněž na Dominikánském náměstí, na nádvoří Staré radnice, na Zelňáku a na Moravském náměstí.

Konají se od 24. 11. do 23. 12. 2023

Jaká je otevírací doba?

  • nám. Svobody a Dominikánské nám. 11:00 - 21:45
  • nádvoří Staré radnice: 10:00 - 19:00
  • Zelný trh: 10:00 - 20:00
  • Moravské náměstí: 10:00 - 22:00

Na Dominikánském náměstí budou stánky s jídlem a rybami a i oblíbené atrakce pro děti včetně betlému a Ježíškovy pošty. Tyto gurmánské trhy trvají v datech, jak je uvedeno výše.

vánoční šalina

✅ Na Zelném trhu

Vánoce na Zelňáku začínají již 18. 11. a skončí 23. 12. Zahájení má být 18. listopadu společně s rozsvícením stromu v 18:00 (23. 12.). Provozní doba je od 10:00 do 20:00 hodin. Můžete se těšit na program na pódiu a další různé akce.

Konají se od 18. 11. do 23. 12.

✅ Na Moravském náměstí

Letos se budou konat rovněž vánoční trhy na Moravském náměstí a také u Jošta. Můžete se těšit na vyhlídkové kolo, bruslák, historický kolotoč, tradiční řemeslníci, občerstvení a mnoho dalšího.

Konají se zde od 24. listopadu do 23. prosince.

Strom u Jošta bude rozsvícen v 19:00 hodin.

Co zde všechno bude?

Na vánočních trzích si tradičně můžete koupit občerstvení (klobásy, bramboráky, pečené kaštany, trdelníky, Turbomošt atd.), dárkové předměty, porcelán, oblečení, kožené výrobky, pletené doplňky, sladkosti, cukroví, sýry a další pochoutky, dekorace a pozornosti. Nezapomíná se ani na bohatý kulturní program, betlém, ukázku tradičních řemesel, vláček a krásnou výzdobu města.

trhy na dominikánském náměstí

Jaký bude program?

Program jak na náměstí Svobody, tak i na Zelňáku je velmi pestrý. Na náměstí Svobody se můžete podívat na rozsvícení, na Mikuláše, kapely, zpěváky, sbory, děti ze školek a škol, zpívání koled, divadlo, soutěže pro děti, písničky, mažoretky, šermířská vystoupení, večerníček, zvířátka ze ZOO, zvonice atd.

Na Zelném trhu se rovněž podívejte na divadelní představení, poslechnout si různé skupiny a zpěváky, ochutnat výtečné pokrmy, podívat se na žonglování atd.
U sochy Jošta jste si mohli v minulých letech zabruslit na kluzišti, nyní tam ale budou charitativní stánky.

Na Dominikánském náměstí bude postaven velký Halouzkův dřevěný betlém, k tomu i workshop s autorem 2. prosince. Dále zde najdete vyřezávanou hvězdu, stánky a malé pódium pro komorní koncerty.

Letos se opět můžete povozit vánoční šalinou.

Otevírací doba

Otevírací doba se na každém místě mírně liší a je zhruba taková:

  • nám. Svobody a Dominikánské nám. 11:00 - 21:45
  • nádvoří Staré radnice: 10:00 - 19:00
  • Zelný trh: 10:00 - 20:00
  • Moravské náměstí: 10:00 - 22:00

Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Čeká na vás kouzelná atmosféra, kulinářské speciality a bohatý program nejen pro děti. Nebude chybět dřevěný betlém, zimní kino, bar, Ježíškova pošta, koncerty nebo designové dny (Design Days). Opět se budou připraveny vratné hrníčky nebo kelímky s novými motivy.

Budou připraveny vyhlídkové jízdy, adventní prohlídky, program v podzemí nebo i speciální program pro děti před Starou radnicí.

✅ Trhy na výstavišti - BVV

Trhy na výstavišti se konají od 8. prosince a skončí 17. prosince v pavilonu F a G1. Naleznete zde bohatý výběr nejrůznějšího zboží od dárkových předmětů, regionálních potravin, bižuterie až po porcelán, ozdoby či oblečení.

Datum konání je od 8. prosince do 17. prosince.

Pokud se chcete dozvědět další informace o trzích v Brně, podívejte se zde.

Data průběžně doplňujeme a doufáme, že si letos trhy dokonale užijete. Bude se jednat o skvělou akci, jak tomu vždy bylo. Letošní adventní trhy budou jedinečné, tak se na ně vydejte.

Užijte si skvělé vánoční trhy v Brně!