logo

Jaké budou vánoční trhy v Brně v roce 2023?

vánoční trhy brno


Těšíte se na vánoční trhy, které se budou již zanedlouho konat v našem druhém největším městě v Brně? Brno si pro vás připravilo několik trhů, z nichž ty největší se budou tradičně konat na náměstí Svobody, na Zelňáku, na Moravském náměstí či na výstavišti. A další menší se budou konat v jednotlivých částech města.

✅ Na náměstí Svobody

Vánoční trhy na náměstí Svobody začínají v pátek 25. 11. 2022 a skončí 23. 12. 2022. Trhy budou tradičně zahájeny rozsvícením vánočního stromu na náměstí primátorkou města Brno a biskupem. Slavnostní rozsvícení stromu je naplánováno v podvečerních hodinách, čas zatím nebyl zveřejněn. Následně zde budou probíhat trhy pod názvem Brněnské Vánoce v plné parádě.

Stánky najdete nejen na náměstí Svobody, ale rovněž na Dominikánském náměstí, na nádvoří Staré radnice, na Zelňáku a nově u Jošta (místo Moravského náměstí).

Konají se od 25. 11. do 23. 12. 2022

Jaká je otevírací doba?

  • nám. Svobody a Dominikánské nám. 11:00 - 21:45
  • nádvoří Staré radnice: 10:00 - 19:00
  • Zelný trh: 9:00 - 22:00
  • u Jošta: 9:00 - 22:00

Na Dominikánském náměstí budou stánky s jídlem a rybami a i oblíbené atrakce pro děti včetně betlému a Ježíškovy pošty. Tyto gurmánské trhy trvají v datech, jak je uvedeno výše.

vánoční šalina

✅ Na Zelném trhu

Vánoce na Zelňáku začínají již 25. 11. a skončí 23. 12. Zahájení má být 25. listopadu společně s rozsvícením stromu. Provozní doba je od 9:00 do 22:00 hodin. Můžete se těšit na program na pódiu a další různé akce.

Konají se od 25. 11. do 23. 12.


✅ Na Moravském náměstí

Vánoční trhy na Moravském náměstí se letos nebudou konat kvůli rekonstrukci. Některé akce (možná vyhřívaná šapitó, kolotoč, bar, živý betlém, vláček, ukázky řemesel, zvonice, tradiční sortiment) se přesunou asi do okolí sochy Jošta.

Nově budou v okolí sochy Jošta od 25. listopadu.

Co zde všechno bude?

Na vánočních trzích si tradičně můžete koupit občerstvení (klobásy, bramboráky, pečené kaštany, trdelníky, Turbomošt atd.), dárkové předměty, porcelán, oblečení, kožené výrobky, pletené doplňky, sladkosti, cukroví, sýry a další pochoutky, dekorace a pozornosti. Nezapomíná se ani na bohatý kulturní program, betlém, ukázku tradičních řemesel a krásnou výzdobu města.

trhy na dominikánském náměstí

Jaký bude program?

Program jak na náměstí Svobody, tak i na Zelňáku je velmi pestrý. Na náměstí Svobody se můžete podívat na rozsvícení, na Mikuláše, kapely, zpěváky, sbory, děti ze školek a škol, zpívání koled, divadlo, soutěže pro děti, písničky, mažoretky, šermířská vystoupení, večerníček, zvířátka ze ZOO atd.

Na Zelném trhu se rovněž podívejte na divadelní představení, poslechnout si různé skupiny a zpěváky, ochutnat výtečné pokrmy, podívat se na žonglování atd.
U sochy Jošta jste si mohli v minulých letech zabruslit na kluzišti, nyní tam ale budou stánky. Letos se opět můžete povozit vánoční šalinou.

Otevírací doba

Otevírací doba na Svoboďáku je od 11:00 do 21:45.
Na Dominikánském náměstí také od 11:00 do 21:45.
Na Zelňáku je od 9:00 do 22:00.
U Jošta je od 9:00 do 22:00.


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Čeká na vás kouzelná atmosféra, kulinářské speciality a bohatý program nejen pro děti. Nebude chybět dřevěný betlém, zimní kino, bar, Ježíškova pošta, koncerty nebo designové dny (Design Days). Opět se budou připraveny vratné hrníčky nebo kelímky s novými motivy.

Budou připraveny vyhlídkové jízdy, adventní prohlídky, program v podzemí nebo i speciální program pro děti před Starou radnicí.

✅ Trhy na výstavišti - BVV

Trhy na výstavišti se konají od 9. prosince a skončí 18. prosince v pavilonu F a G1. Naleznete zde bohatý výběr nejrůznějšího zboží od dárkových předmětů, regionálních potravin, bižuterie až po porcelán, ozdoby či oblečení.

Datum konání je od 9. prosince do 18. prosince.

Pokud se chcete dozvědět další informace o trzích v Brně, podívejte se zde.

Data průběžně doplňujeme a doufáme, že se letos trhy nebudou muset nějak omezovat nebo dokonce rušit. Minulý rok byl na poslední chvíli vyhlášen nouzový stav a adventní trhy se nesměly konat s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Užijte si skvělé vánoční trhy v Brně!


Podívejte se na: