logo

Jaké budou vánoční trhy v Brně v roce 2016?

/media/images/brnensketrhy.jpg

Těšíte se na vánoční trhy, které se budou již zanedlouho konat v našem druhém největším městě v Brně? Brno si pro vás připravilo několik trhů, z nichž ty největší se budou tradičně konat na náměstí Svobody, v podzemní, na Zelňáku, na Moravském náměstí či u Vaňkovky. A další menší se budou konat v jednotlivých částech města.

Vánoční trhy na náměstí Svobody začínají v pátek 25.11.2016 a skončí 23.12.2016. Trhy budou tradičně zahájeny rozsvícením vánočního stromu na náměstí primátorem města Brno a hostem. Slavnostní rozsvícení stromu je v 17 hodin. Následně tam budou probíhat trhy pod názvem Brněnské Vánoce v plné parádě.

Vánoce na Zelňáku začínají 25.11. a skončí 23.12. Zahájení má být v 18 hodin hned první den společně s rozsvícením stromu. Novinkou pro letošní rok je rozšíření až na Dominikánské náměstí, kde mají být stánky s jídlem a rybami. Zde by měly trhy končit až 6. ledna.

Vánoční trhy na Moravském náměstí se letos budou konat v novém stylu. Překvapí vás vyhřívaná šapitó, bar, živý betlém, vláček, ukázky řemesel a bohatý program. Velkých stanů bude dokonce pět, večer však bude otevřen pouze jeden. Dále nebude chybět zvonice a tradiční sortiment. Konají se od 25.11. do 23.12.

Co zde všechno bude?

Na vánočních trzích si už tradičně můžete koupit občerstvení (klobásy, bramboráky, pečené kaštany, trdelníky atd.), dárkové předměty, porcelán, oblečení, sladkosti, cukroví, sýry a další pochoutky a pozornosti. Nezapomíná se ani na bohatý kulturní program, betlém, ukázku tradičních řemesel a krásnou výzdobu města.

Jaký bude program?

Zatím ještě pro letošní rok nebyl uveřejněný. Jsou známy pouze akce bez přesného času na trzích na náměstí Svobody a Zelňáku, snad se brzy všechno doplní.
Na náměstí Svobody se můžete podívat na rozsvícení, na Mikuláše, kapely, zpěváky, sbory, zpívání koled, české filmy, soutěže pro děti, písničky, mažoretky, šermířská vystoupení, žonglování, večerníček atd.

Prodej na brněnských trzích

V případě, že byste chtěli prodávat na trzích, hledejte nabídku výběrového řízení. Více informací včetně ceníku získáte v informačním centru Brno nebo na webu. Tak jako vždy se vyplatí s přihláškou pospíchat, ať máte to nejlepší místo. To se týká i trhů na Zelňáku.

Trhy na výstavišti - BVV

Trhy na výstavišti se konají od 9. prosince a skončí 18. prosince. Naleznete tam bohatý výběr nejrůznějšího zboží od dárkových předmětů až po porcelán či oblečení.
Pokud chcete prodávat na těchto trzích, tak se informujte přímo na výstavišti nebo podejte přihlášku prostřednictvím internetu na jejich stránkách.

Pokud se chcete dozvědět další informace o trzích v Brně, podívejte se zde.

Vánoční trhy ve Vaňkovce

Také navštivte trhy ve Vaňkovce, které se konají na ulici Ve Vaňkovce a propojí tak autobusové nádraží s OD Tesco. Tržiště najdete mezi budovami bývalé továrny na již zmiňované ulici. Budou od 9. prosince do 23. prosince.

Užijte si skvělé vánoční trhy v Brně!