logo

Opět výjimečné vánoční trhy Ostrava!!!

/media/images/ostrava.jpg

Vánoce se blíží velmi rychle, opět začne pro někoho oblíbený a pro někoho neoblíbený kolotoč povinností. Zase se vrhneme do obchodů nakoupit dárky a suroviny na pečení, upečeme cukroví, obydlí i stromek krásně nazdobíme a též nesmíme zapomenout na vánoční trhy, které k Vánocům patří.

Víte, jak to bude vypadat s rokem 2018 a na co všechno se budete moct podívat? Ostrava připravila opět velmi zajímavé trhy, které se vám budou zaručeně líbit. Vysoký strom uprostřed trhů, krásně nazdobené náměstí, malé stánky se zajímavým sortimentem a k tomu padající sněhové vločky. Kdo by se na to netěšil?

Kdy budou vánoční trhy v Ostravě?

Tak jako každý rok, tak i letos se vánoční trhy konají na Masarykově náměstí, Jiráskově náměstí a ulici Solné a to v datech od 29.11.2018 až do 23.12.2018. Na trzích najdete mnoho stánků s originálním zbožím, můžete tam zakoupit dárky, ozdoby, občerstvení, cukroví, oblečení a hodně dalších věcí. Trhy budou doprovázeny i zajímavým programem, který bude zveřejněn v listopadu. Nebude chybět vystoupení známých osobností, oblíbené akce pro děti, kolotoč, ledový strom, zvířátka a betlém.

Letos bude připraveno 39 stánků na Masarykově náměstí, 5 stánků na Jiráskově náměstí a také bude 6 stánků na Solné.

Provozní doba:

Na Masarykově náměstí a na Solné ulici:
PO - PÁ 11:00 - 20:00
SO - NE 10:00 - 20:00
Na Jiráskově náměstí:
PO - PÁ 11:00 - 19:00
SO - NE 10:00 - 19:00


Slavnostní rozsvícení stromu na náměstí

Vánoční strom bude slavnostně rozsvícen asi o víkendu (zatím nebylo zveřejněno datum). Strom (letos bude opět umělý) rozsvítí sám primátor města Ostrava, tak se zajděte podívat na tuto oblíbenou akci, která bude doprovázena i zajímavým programem. Na akci se přijede podívat i Bára Basiková, která samozřejmě poté zazpívá.

Trhy v Ostravar Aréně

Další ročník vánočních trhů v Ostravar Aréně (dříve ČEZ Aréna) se uskuteční někdy uprostřed prosince. V Aréně se můžete podívat na desítky stánků a prodejních míst, kde naleznete ozdoby, věnce, sklo, látky, oblečení, doplňky, parfémy, sladkosti, potraviny a mnoho dalších zajímavých artiklů.

Program zatím nebyl zveřejněn, až bude zveřejněn, tak ho zveřejníme i my. Zatím se můžete věnovat nákupu vánočních dárků.

Na další zajímavé vánoční trhy se můžete podívat do blízké Opavy, Havířova nebo Frýdku-Místku, tam taktéž naleznete mnoho pěkných stánků se zajímavým sortimentem. Užijte si svátky naplno.