logo

Vánoční LED světelný déšť vás okouzlí

světelný déšť

Vánoce si určitě nedokážete představit bez tradiční výzdoby. Vyzdobit vkusně interiér i exteriér je velice důležité a v dnešní době můžete vybírat z řady zajímavých prvků. Vánoční světelný déšť vypadá naprosto nádherně a dodá vašemu domovu skvělé kouzlo. Kde ho levně získáte?

✅ Hitem letošního roku jsou světelné deště, které vypadají nadčasově uvnitř i venku. Padající déšť ozdobí podle vaše fantazie každý roh místnosti nebo domu. Podívejte se na další informace.

Vánoční světelný déšť připomíná reálný padající déšť, resp. reálné kapky. Někomu mohou připomínat i sníh. Toto unikátní osvětlení vždy zdokonalí sváteční atmosféru o mnoho stupňů. Stačí si jen vybrat déšť různé velikosti a barvy světla.

✅ Tipy, kam umístit světelný déšť

 • Na rodinný dům - na střechu nebo kolem oken
 • Do pokoje
 • Na okno
 • Na terasu
 • Na balkón/lodžii
 • Na verandu
 • Na pergolu
 • Na živý plot
 • Na plot
 • Na garáž
 • Na střechu
 • Na zahradní domek
 • Na altán
 • Na stromy

Světelné deště můžete umístit téměř na každé místo. Ozdobí vám zahradu a na ní třeba altán, garáž nebo stromy, stejně jako byt nebo okna. Stačí jen použít svou představivost a s citem nazdobit různá místa. Nejlépe působí toto osvětlení, když to s ním nepřeháníte a opravdu ho nazdobíte decentně.

Stačí vybrat dostatečně dlouhý déšť a ten na vybrané místo připevnit. Následně se budete cítit jako v pohádce, což poznáte i podle obdivných pohledů kolemjdoucích. Opravdu v ní budete.

Tato ozdoba patří mezi hity letošního roku. Světelný déšť jako výzdoba působí famózně. Na provazu jsou menší provázky (prameny) různé délky s diodami a často jsou vybaveny ovladačem, díky němuž spustíte různé režimy svícení.

✅ Barva světla je důležitá

Svítící světelný déšť pořídíte v různých odstínech. V nabídce je jak studené bílé světlo, tak i teplé bílé světlo, nebo kombinace obou odstínů na jednom osvětlení. Studené bílé světlo svítí jako bílé světlo (stříbrný odstín) a teplé bílé světlo je klasické žluté světlo (zlatý odstín). Záleží na každém, co má raději. Večer a v noci působí příjemněji studené bílé světlo, které se hodí k barvě sněhu a vytvoření perfektního kontrastu.

Krásná dešťová výzdoba doplní nejen sněhovou nadílku, ale i chybějící sníh. Tento svítící prvek se bude líbit nejen vám, ale i všem ostatním. Dekorace působí pěkně jako řetěz nebo závěs.

✅ Disponují režimy

Některé vánoční světelné deště disponují několika režimy. Na výběr je například světelná vlna, sekvenční režim, záře, blesk, směs, jiskra, nepřetržité osvětlení, kombinace nebo funkce stmívání. Některé jsou bez blikající funkce. Raději se vždy pořádně podívejte na specifikace produktu, ať světýlka provádí přesně to, co chcete.

✅ Různá délka dešťů

Délka osvětlení je různá, koupíte kratší i delší. Může to být 2,7 m, 5 m, 10 m, 11,9 m, 15 m atd. Rozestupy mezi prameny jsou zhruba 10 cm a jednotlivé prameny jsou různě dlouhé. Nejdelší prameny mají zhruba 50 cm, nejkratší 10 cm. Déšť díky tomu působí přirozeně a na objektu pak kouzelně.

Cena se zde mírně liší. Nejlevnější jsou nejkratší, zatímco delší jsou dražší. Na druhou stranu ty bývají na velkém objektu nejlepší. Zářivé prvky vypadají jako skvostná dekorace.

Další tipy na dekoraci

✅ Jak je to s napájením?

Většina modelů má přívodní kabel dlouhý pět metrů, zdroj má stupeň krytí IP 44 (pro venkovní použití). K některým je ještě navíc i dálkový ovladač, kterým osvětlení ovládáte. Ovladač je na baterie. Záleží vždy na konkrétním modelu.

✅ LED světelný déšť

Vánoční déšť je osazen LED diodami. LED osvětlení nevyzařuje teplo, je odolné proti otřesům a značně oproti klasickým žárovkám ušetříte. Životnost LED diody je razantně vyšší, spotřeba je nízká a svítící dekoraci využijete i v dalších letech.

✅ Kolik světelný déšť stojí?

Možná si říkáte, že tato vánoční dekorace musí být nutně drahá. Ovšem to tak vůbec není. V tomto e-shopu ji prodávají velice levně a mají tam rovněž velký výběr. Většina produktů je aktuálně skladem.Foto: kokiskashop.cz