logo

Advent v roce 2011

advent

Oblíbené adventní období, které trvá čtyři týdny, začíná na konci listopadu. A Advent 2011 nebude výjimkou. Advent začíná 27.11.2011 železnou nedělí. Opět budou obchody plné vánoční výzdoby, nakupujících zákazníků a budou ve městech vánoční trhy.

Určitě se i vy těšíte na tento krásný sváteční čas, kdy se začne péct vánoční cukroví, uklízet a nakupovat vánoční dárky. Všude bude překrásná vánoční dekorace, nazdobené stromy, ulice, obchodní centra a hlavně náměstí. Prostě a jednoduše kouzelná adventní atmosféra.

Advent často začíná pečením perníčků, aby do Vánoc stihly změknout, dále se peče perníková chaloupka, adventní perníkový věnec a vánoční štolu. Na dveře můžeme pověsit a stůl dát koupené nebo doma udělané adventní věnce.

Vánoce 2011 budou již za chvíli v plném proudu a Advent již pomalu klepe na dveře. Udělejte letos vše již konečně včas a neodkládejte vše na poslední chvíli. Těsně před Vánoci bude všude v obchodech plno lidí, zatímco na začátku prosince můžete dárky koupit v klidu a navíc si pěkně vychutnáte Vánoce.

Krásnou vánoční atmosféru, kterou Advent nabízí, si můžete vychutnat dohromady během čtyř týdnů a čtyř nedělí, kdy každá má svůj název (železná, bronzová, stříbrná a zlatá). V neděli navíc bývá v obchodech prodloužená otevírací doba, takže můžete stihnout nakoupit dárky či zásoby na pečení.

Adventní neděle

Adventní neděle budou:
železná neděle 27.11.2011
bronzová neděle 4.12.2011
stříbrná neděle 11.12.2011
zlatá neděle 18.12.2011


Získejte nádherné ozdoby nejen na stromeček ⭐


Podívejte se, kdy bude advent v letošním roce sem na stránku.